4A/4B İŞGÖREMEZLİK ÖDEMESİ GÖRME


İş görmezlik, sağlık sorunları nedeniyle işe gidemeyen ve raporlu olan kişilere verilmektedir. İş göremezlik konusunda tüm işlemler online olarak yapılabildiğinden dolayı doktor kontrolü sonrasında rapor alan kişiler bu konuda online olarak 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme yapabilmektedir. E devlet üzerinden sunulan 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme hizmetinde kişilerin başvurusu takip edilebilmektedir. Bu bakımdan konuyla ilgili müracaatı bulunan kişiler işlemlerin sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme yapabilir.

E devlet üzerinden sunulan himzetlerden yararlanmak için üyelik girişi zorunlu olduğundan dolayı kişilerin bu konuda üyelik girişi yapması gerekmektedir. Ancak giriş yapıldıktan sonra 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme ile bilgi alınabilmektedir. Bu nedenle de 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme öncesinde ilk olarak üyelik girişi yapılması gerekmektedir. Giriş sonrasında ise SGK menüsü altında yer alan 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme hizmet bağlantısı takip edilebilmektir. İlgili hizmete direk erişim sağlamak isteyenler ise aşağıdaki bağlantıyı takip edebilir. Bağlantı ile direk sorgulama sayfasına giriş yapılarak 4A/4B iş göremezlik ödemesi görmek mümkün olmaktadır.

 

Online olarak yapılan 4A/4B iş göremezlik ödemesi görme işlemlerinde herhangi bir sonuca ulaşamayan ya da işlemlerin onaylanmadığını gören kişiler, konuyla ilgili itirazlarda bulunabilir ve SGK’ya müracaatta bulunabilir. Böylece işlemler hakkında detaylı bilgi alınarak, mevcut sorunlar çözülebilir ve hizmetten yararlanılabilir.  https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme adresini ziyaret edebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*