ADIMA TESCİLLİ ARAÇ SORGULAMA


Kişilerin adına kayıtlı araçlar online olarak da sorgulanabilir ve öğrenilebilmektedir. Kişilerin adları üzerine kayıtlı araçları öğrenme işlemlerini yapabilmesi için bu konuda e devletin kullanılması gerekmektedir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan adına tescilli araç sorgulama hizmeti bu konuda kullanılabilir durumdadır.

Adına tescilli araç sorgulama hizmetini kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak üyelik girişi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Giriş sonrasında ise hizmetler bölümünden tüm kurumlar için ayrılan hizmet ekranlarından Emniyet Genel Müdürlüğü seçilmelidir. Emniyet Genel Müdürlüğü seçimi yapıldıktan sonra ise hizmet listesi açılacak ve bu hizmet listesinde adına tescilli araç sorgulama adı ile bir hizmet yer alacaktır. Hizmete tıklandıktan sonra ekranda gerekli bilgilere ulaşılabilir. ilgili hizmet ekranı ise şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü gibi kişilerin bilgi alabilmesi adına online olarak kullanıma sunulan uygulama son derece basit bir şekilde kullanılabilmektedir. Kişilerin işlemlerini yaparken tek dikkat etmesi gereken detay ise devlet üyeliğinin bulunması ve üyelik ile sisteme giriş yapılmasıdır.

Üyeliği bulunmayan kişiler bilgi almazken bu durum sadece adıma tescilli araç sorgulama hizmeti için değil tüm e devlet hizmetleri için geçerli bir durumdur ve bu nedenle kişilerin hizmetlerden yararlanmadan önce üyelik bilgileri ile sisteme geçiş yapması gerekmektedir.  Adıma tescilli araç sorgulama hizmetini kullanmak isteyenkişiler aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilir. Üstelik hizmet tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmuştur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*