ADLİ SİCİL BELGE DOĞRULAMA


E devlet sisteminde kişilerin pek çok resmi belgeyi oluşturarak kullanabilmesi mümkündür. E devlet üzerinden yapılan bu işlemlerde kişilerin alacakları belgelerde herhangi bir oynama yapmaması ve belge güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla belge doğrulama hizmeti kullanıma sunulmuştur. Kişiler belge doğrulama sayesinde herhangi bir şekilde belgeler üzerinde oynama yapılıp yapılmadığını ve belgenin gerçek olup olmadığını öğrenebilmektedir. Belge doğrulama işlemlerinin yapıldığı bir hizmet de adli sicil kaydı içindir.

Kişiler e devlet üzerinden adli sicil kaydı alabildiği gibi alınacak bu belgelerde herhangi bir oynama yapılmaması için doğrulama hizmeti kullanımdadır. Kişilerin herhangi bir yere ibraz ettiği belge için kolay bir şekilde çevrimiçi olarak adli sicil belge doğrulama yapılabilir. Adli sicil belge doğrulama işlemlerinde kişilerin bilgi alabilmesi adına mutlaka belgede yer alan barkod numaralarını kullanması gerekmektedir.

 

Adli sicil belge doğrulama resminde de görüldüğü üzere kişilerin doğrulama yapabilmesi adına mutlaka belgede yer alan barkod numaralarını girmesi gerekmektedir. Girilen barkod numarası üzerinden sistem tarafından yapılacak sorgulama ile birlikte belge hakkında resmi bilgiler kullanıma sunulacaktır.

Kişiler yayınlanan bilgilerin üzerinden kolay bir şekilde işlemlerini sürdürebileceği gibi bu konuda herhangi bir ihmal ya da hatanın olması söz konusu değildir. Sistem tarafından hazırlanan tüm bölgelerde özel bir barkod kullanılmaktadır. Kişilerin güvenli bir şekilde işlem yapılabilmesi ve e devlet sistemine işleyebilmesi adına güvenlik ve barkod sistemi çok önemlidir. Bu bakımdan kişiler kolay bir şekilde vergi alıp doğrulama işlemleri yapabilmektedir. Adli sicil belge doğrulama hizmetlerinden yararlanacak kişiler aşağıda yer alan bağlantıyı kullanarak hemen sistem üzerinden sorgulama yapabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*