AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA


Sağlık alanında Aile Hekimliği’ne geçilmesinin ardından her bir vatandaşın aile hekimi olmuştur. Aile hekiminin yapacağı kontroller sonrasında gerekli görüldüğü hallerde kişilere diğer sağlık kurumlarına sevki sağlanırken bu sayede hem vatandaşlar sağlık hizmetlerinden daha iyi bir şekilde yararlanılmakta hem de aile hekimine başvurmak çok daha kolay olduğu için tedavi konusunda büyük bir kolaylık sağlanmaktadır.

Aile hekimleri vatandaşların bölgelerine en yakın olan Sağlık Ocağı’nda bulunmaktadır. Sağlık Ocağı’nda görev alan aile hekimlerine kişilerin herhangi bir randevu almasına gerek kalmadan gitmesi ve sağlık açısından tedavi olması mümkündür. Sizler de aile hekimine giderek yaşadığınız sağlık problemlerinde yardım alabilirsiniz.

Aile Hekim Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

Aile hekiminin kim olduğunu bilmeyen kişilerin aile hekimini öğrenebilmesi adına e devlet üzerinden hizmetler kullanıma sunulmuştur. Sunulan bu hizmetleri sayesinde kişiler aile hekimin kim olduğunu öğrenebilmektedir. Aile hekimini öğrenmek isteyen kişilerin yapması gereken işlem aile hekimi bilgisi sorgulamasıdır. E devlet üzerinden sunulan işlem sayesinde kişiler aile hekiminin kim olduğunu ve aile hekiminin hangi sağlık kurumunda görev yaptığını öğrenebilmektedir. Bu bilgileri öğrendikten sonra ise kişiler sağlık konusunda yaşadığı sorunlarda bu sağlık ocağına giderek tedavi olabilmektedir. Sunulan hizmetler sigorta dahilinde ücretsiz bir şekilde gerçekleştirildiği için kişilerin ek bir ücretler vermesine gerek yoktur.

Aile Hekim Tedavisi Ücretli Mi?

Aile hekimliği sorgulama işlemlerini yapan kişiler ücret ödemeden bilgi alabilmektedir. E devlet üzerinden yapılan sorgulamalarda kişilerin üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması ve ardından hizmet ekranına ulaşması yeterlidir.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi adresi üzerinden yapılan işlemler ile herkes kolay bir şekilde aile hekimini öğrenebilmektedir. Sizler de belirtilen işlemleri yapmak için belirtilen adres üzerinden e devlet ekranına erişim sağlayabilir ve sorgulama yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*