Alo 150 BİMER BAŞVURU HATTI


Alo 150 Bimer Başvuru Ve Şikayet Hattı

Başbakanlık iletişim merkezi olarak bilinen Bimer’in kuruluş amacı kişilerin özgürce şikayet edebilmelerini sağlayabilmektir. Binlerce kişilerin önemli şikayetleri göz önünde bulundurarak hareket etmesi sonucunda hiç bir şikayetlerin sessiz kalmadığı bilinmektedir.

Geniş operatörlerle birlikte hizmet veren Bimer’e bir çok alandan şikayet edebilmeniz mümkündür. Alo 150 ile direk sesli biçimde tüm şikayetlerinizi dile getirebilmek ve aynı şekilde kayıt altına alınmasını sağlanmaktadır.

Bimer şikayet takiplerini ve bimer şikayet isteklerini aynı şekilde resmi biçimde e-devlet üzerinden sağlayabilmeniz oldukça mümkündür. Kişilerin e-devlet üzerinden bimer’e şikayet oluşturabilmeleri için yapmaları gereken tek işlem e-devlet şifresine sahip olmaları olacaktır.

E-devlet şifresi tüm PTT şubelerinde verilmekte olup alınan şifre bilgisiyle https://www.turkiye.gov.tr/bimer-basvuru bağlantısına girerek tüm şikayetlerinizi dile getirebilmeniz mümkündür.

Bağlantıyı açmanız işlemi sonrasında sayfada yer alan Kimliğimi Şimdi Doğrula sekmesine tıklayıp yeni bir sayfa açmasını sağlayarak ilgili yeni ekran içerisinde de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olan 11 haneli kimlik numaranızı ve PTT’den almış olduğunuz e-devlet şifresini girmeniz yeterlidir. Bu durumla e-devlete girmiş olacak bimer ile ilgili olan tüm işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*