Alo 160 E-Devlet Danışma Hattı


Kamu işlemlerinin tamamıyla e-devlet üzerinden giderilmesi ve akla gelecek her türlü işlemlerin e-devlet üzerinden sağlanıyor olması kişilerin daha çok istikrarlı olabilmesine neden olmuştur. PTT üzerinden alınan e-devlet şifresiyle kişiler çok daha kolay işlemler yaparak öğrenmek istedikleri duruma anında ulaşabilmektedir.

Alo 160 E-Devlet Danışma Hattı

2008 senesinden beri aktif olan e-devlet sistemi üzerinde oluşabilecek her türlü teknik bilgileri öğrenebilmeniz için kolaylığınız açısından Alo 160 e-devlet bilgi hattı kurulmuştur.

Kişiler çok daha basit yöntemlerle telefon desteği alarak öğrenmek istedikleri herhangi metotları telefon desteği ile öğrenebileceklerdir.

Bir çoğunun internet bilgisi olmaması sonucunda istediklerini yapamaması veya durumun tam olarak neyi kapsadığını bilmemesi durumunda alo 160 ilgili durumu en kolay yöntem üzerinden çözebilmektedir.

E-devlet üzerinde yer alan tüm bilgilere https://www.turkiye.gov.tr/iletisim?genel=Bilgiler alanından ulaşabileceğiniz gibi, bir çok sorulara da bu alandan ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Bilgi sahibi olmadığınız herhangi bir konu olması durumunda derhal alo 160’ı ücretsiz biçimde arayabilir ilgili sorularınızı karşınıza çıkacak operatör yetkilisine sormanız mümkün olacaktır. Bu tip işlemler aralıksız olarak devam etmektedir.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*