ARAÇ SORGULAMA


Araçlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler için e devlet üzerinden sunulan hizmetler büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kişilerin başka bir hizmetten yararlanmasına gerek kalmadan ücretsiz bir şekilde e devlet üzerinden bilgi alması mümkündür ve bu bakımdan tüm vatandaşlar araç konusunda bilgi almak adına e devlet sistemini kullanabilir.

E devlet üzerinden sunulan hizmetlerden kişilerin sadece plaka üzerinden araç detaylarını ulaşması avantaj sağlayan diğer bir durumdur. E Devlet sistemine giriş yapan kişiler üyelik bilgileri ile giriş işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü menüsü altında yer alan araç sorgulama bağlantısına tıklanmalıdır. İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak olan ekran aşağıdaki gibidir;

 

Bu ekrandan da görüleceği üzere kişilerin araç sorgulama işlemlerini yapabilmesi için araç plakasını sisteme girilmesi gerekmektedir. İstenilen tüm araç plakaları sisteme girilebilir ve böylece kolay bir şekilde araçlar ile ilgili bilgi alınabilir. Plaka girişi yapıldıktan sonra sistem tarafından plaka üzerinden sorgulama işlemleri gerçekleştirilmekte ve bu işlemler sonuçlanarak kişilere sonuç bilgileri yayınlanmaktadır. Yayınlanan bilgilerde araçların haciz durumunun olup olmadığından çalıntı durumuna kadar detaylı olarak bilgi alınabilmesi mümkündür. Bu açıdan kişiler yayınlanan bilgileri detaylı bir şekilde inceleyerek araç konusundaki tüm detayları öğrenebilir ve ihtiyaçlarına giderebilir. E devlet üzerinden işlem yapmak ve araç sorgulama işlemlerini tamamlamak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıya tıklayarak direkt uygulama sayfasına giriş yapabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*