ARAZİ TOPLULAŞTIRMA DAĞITIM (ASKI PARSELASYON) SORGULAMA


Türkiye’de arazilerin yönetiminde farklı imar projeleri olabildiği gibi arazilerin toplulaştırılması veya arazilerin dağıtılabilmesi mümkündür. Özellikle küçük parçalar halindeki arazilerin bir araya getirilerek daha faydalı ve verimli hale getirilmesi amaçlandığı gibi bu konuda oldukça kapsamlı bir şekilde projeler yürütülmektedir.

Kişilerin bu tür konularda bilgi alabilmesi adına e devlet üzerinden de işlem yapması mümkün olduğundan dolayı kolay bir şekilde arazilerin güncel durumu takip edilebilmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde arazi toplulaştırma dağıtım sorgulama olarak sunulan hizmet kullanılmalıdır. Aşağıda yer alan resimde de görüldüğü gibi kişilerin arazi toplulaştırma dağıtım sorgulama işlemlerini yaparken e Devlet hizmetlerinden yararlanması oldukça kolaydır.

Arazi Toplulaştırma Dağıtım (askı Parselasyon) Sorgulama İşlemleri

Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli detay kişilerin e devlet üyeliği ile sisteme giriş yaptıktan sonra bilgi alabilmesidir. Bu bakımdan ve resimde de görüldüğü üzere kişilerin ilk olarak e devlet üyelik bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapması gerekir. Giriş yaptıktan sonra ise arazi toplulaştırma dağıtım sorgulama hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde bilgi alınabilmesi mümkün olacaktır.

Bu konuda herhangi bir sorun yaşamak istemeyenlerin üyelik konusunda gerekli işlemler yapması yeterli olacaktır. Böylece araziler ile ilgili güncel işlemler toplulaştırma sonucundaki dağıtım bilgisini görüntüleyerek sizler de araziler ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet hizmet ekranı üzerinden kullanıma sunulan bu hizmetlerde vatandaşların dikkat etmesi gereken en önemli detay ücretsiz olarak sunulan hizmetlerin e devlet üyeliği ile ulaşılabilir durumda olmasıdır. Bu bakımdan e devlet üyeliği olmayan kişilere herhangi bir işlem yapabilmesi mümkün olmayacaktır. Buna karşın e devlet üyeliğinin kolay bir şekilde alınabilir olması bu konuda kolaylık sağlamaktadır ve üyeliği olmayan kişiler de kolay bir şekilde üyelik alarak sistemden yararlanma hakı elde etmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/gtvh-arazi-toplulastirma-dagitim-aski-parselasyon-sorgulama üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*