ASAL ADRES BİLGİLERİ TEYİDİ VE GÜNCELLENMESİ


Askerlik konusunda kişilerin adres bilgileri üzerinden işlemler yapılmaktadır. Bu bakımdan kişilerin adres bilgilerini öğrenebilmesi adına e devlet üzerinden durum kontrolü yapması yeterli olacaktır. Online olarak sunulan hizmetler sayesinde askeri merkezlere gitmeye gerek kalmadan kişilerin bilgi alabilmesi mümkündür. Bu bakımdan ASAL adres bilgileri teyidi ve güncellenmesi adı ile sunulan hizmet ekranına erişim sağlanması yeterlidir. ASAL adres bilgileri teyidi ve güncellenmesi hizmet ekranı e devlet üzerinden kullanıma sunulmuş durumdadır. Bu bakımdan kişilerin ASAL adres bilgileri teyidi ve güncellenmesi için e devleti kullanması gerekmektedir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra herhangi bir şekilde sorun olmadan bilgi alınması söz konusu olacaktır. ASAL adres bilgileri teyidi ve güncellenmesi hizmet ekranı şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü gibi üyelik giriş yapılmadığında kişilerin herhangi bir şekilde bilgi alması mümkün olmayacaktır ve hata mesajı yayınlanacaktır. Bu tür durumlarda kişilerin e devlet üyelik giriş yapması sorunu çözeceği gibi ekranda yayınlanan bilgiler incelenerek adres konusundaki tüm işlemler yapılmış olacaktır.

https://www.turkiye.gov.tr/ASAL-adres-bilgileri-teyidi

ASAL adres bilgileri teyidi ve güncellenmesi ile ilgili işlemler ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Fakat e devlet üyeliği olmayan kişilerin bu konuda ilk olarak üyelik alması gerekecektir üyelik almak için ise ilk yöntem PTT’ye giderek şifre temin etmektir. Ücretli bir şekilde satılan şifrenin satın alınmasını ardından e devlet üyelik giriş ekranında yer alan üyelik formuna TC kimlik numarası ile birlikte bu şifrenin girilmesi gerekmektedir. Belirtilen adımların takip edilmesinin ardından herhangi bir sorun yaşanmadan kişilerin bilgi alabilmesi mümkün olmaktadır.

E devlet üzerinden kullanıma sunulan online bankacılık seçeneğinde de kişilerin PTT’ye gitmeden sisteme erişim sağlanması mümkün duruma getirilmiştir. Bu seçenek de kullanılabilir ve bilgi sağlanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*