BAĞKUR 4B EMEKLİ AYLIK BAĞLAMA


4B sigorta kapsamında yer alan kişilerin emekli olmaları durumunda aylığa bağlanma gerekçelerinin yerine getirilmesi açısından 4B emeklilik bilgisi hizmetlerinden yararlanmak ve tüm mevzuatlara uyum sağlayarak müracaat edilmesini gerçekleştirmek gerekmektedir. Kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesi altında Bağ-kur kolları içerisinde 4B kapsamı altında emekli aylığı bağlayabilmesi için tahsis talep belgesi dahil olmak üzere taahhüt belgesi ve vesikalık fotoğraf belgelerini başvuru dilekçesiyle birlikte ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

Kişilerin E-devlet kapsamı altında ilgili hizmetlerden yararlanabilmesi açısından önem arz eden kriterlerden birisi olarak bilinen 4B emekli aylık bağlama işlemi E-devlet üzerinden de sağlanabilmektedir. Kişilerin bu konuda e-devlet sisteminden yararlanabilmeleri için muhakkak e-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İlgili işlem sonrasında kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-bilgisi olan adrese giriş yapması ve sayfa içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklaması yeterli olacaktır. Tıklama işleminden sonra açılan yeni sayfa içerisinde 11 haneli T.C kimlik numaranızı e-devlet şifresiyle birlikte giriş yapmanız ilgili 4B emekli aylık bağlama ve hesaplama ile ilgili çözümlerinizi sağlayacaktır.

Bağkur 4B Emekli Aylığı Sorgulama

Üyelik girişi yapan kişielr aşağıdaki bağlantıyı kullanarak emekli aylığı bölümünden kolay bir şekilde bilgi alabilmektedir. İlgili bölümde kişilerin ne kadar aylık aldığı ya da aylık alıp alamadığı görüntülenebildiği için maaş bağlanıp bağlanmadığını öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*