E-BORDRO


Kamu veya özel sektörde çalışan kişilerin tüm elde ettikleri gelir muafiyetleri tamamen maliye içerisinde yer almaktadır. Kişilerin bir çok işlem içerisinde başta bankalar olmak üzere beyan etmeleri gerektiği bordro sistemi her alanda işe yarayacak niteliğe sahiptir. Kişilerin E-bordro hizmetinden yararlanabilmesi için zorunlu olan E-devlet politikası içerisinde yer almak ve E-devlet şifresi ile ilgili tüm maliye hesaplarını ilgili sistem içerisinde yapabilmek mümkündür. Kişilerin ana şartlara uyması ve ilgili sistem üzerinden E-bordro işlemi yapabilmesi için muhakkak E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Ki şifre işlemi olmadan kişilerin hiç bir şekilde bahsi geçen işlemleri yapabilmesi mümkün olmayacaktır.

Şifre işlemini gerçekleştirmiş ve bu doğrultuda E-devlet sistemine bağlanarak E-bordro işlemlerinden yararlanmak isteyen kişilerin doğrudan şu https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama bağlantıya girmeleri gerekmektedir. Kişiler girmiş oldukları bağlantı üzerinden kimlik doğrulaması yaparak, karşıya çıkacak olan 11 haneli T.C kimlik bilgilerini ve E-devlet şifrelerini girmekle E-bordro işlemlerini rahatça yapabilecektir.

 

E devlet üzerinden işlem yapmak isteyen kişiler bu konuda online olarak destek alabilmektedir. Kişilerin işlemlerini yapması için aşağıdaki bağlantıya tıklaması halinde direk e devlet üzerinden hizmet sayfasına yönlenme yapılacaktır. Böylece hizmet ekranı üzerinden işlemlere başlayarak bu konuda kolaylık yaşayabilirsiniz. E devlet üzerinden sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğu gibi kişilerin istediği zaman sorgulama yapabilmesi mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*