EĞİTİM TAMAMLANMA BELGESİ SORGULAMA


Türkiye’de resmi kamu kurum ve kuruluşları tarafından kişilerin işlerinde daha iyi bir şekilde çalışabilmesi ve daha teknik olarak hazırlanabilmesi adına eğitimler verilmektedir. Verilen eğitimler ile birlikte kişilerin yetkinliği artığı gibi kısa yapılan işlemlerde daha fazla performans alabilmektedir. Verilen bu eğitimler ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler internet üzerinden sunulan hizmetler ile birlikte güncel durumunu kontrol edebilmektedir. E devlet üzerinden Kullanıma sunulan hizmetlerden yararlanarak sizler de aldığınız eğitimlerin sonuçlarını takip etme fırsatı bulabilirsiniz.

Sunulan hizmet eğitim tamamlama belgesi sorgulama olarak adlandırılmaktadır. Eğitim tamamlama belgesi sorgulama yaparak kolay bir şekilde aldığınız eğitimler ile ilgili durum bilgisine ulaşabilirsiniz. Eğitim tamamlama belgesi sorgulama işlemini yapacak kişilerin e devlet üzerinden sunulan hizmet ekranına erişim sağlaması gerektiği gibi bu konuda aşağıda yer alan bağlantıdan da yararlanabilirsiniz.

Bağlantı aracılığı ile yapılacak işlemlerde kişilerin öncelikli olarak üyelik bilgilerini kullanılması ve sisteme giriş yapması gerekir. Sisteme erişim sağladıktan sonra ise ekranında yayınlanacak bilgileri incelenmesi yeterli olacaktır. Böylece herhangi bir sorunla karşılaşmadan eğitim tamamlama belgesi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde belirtildiği gibi tek kriter e devlet üyeliğinin olmasıdır.

Aksi halde kişilerin e devlet ile yapılan eğitim tamamlama belgesi sorgulama gibi işlemlerin yapılabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kişilerin belirtilen detaylara dikkat etmesi çok önemlidir. Üstelik kısa süre içerisinde bilgilerine erişmek isteyenlerin mutlaka doğru yöntemleri kullanılması gerekmektedir. Eğitim tamamlama belgesi sorgulama hizmeti ekranı resimde görüldüğü gibidir. Bu yüzden e devlet üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kugm-sinav-sertifika-sorgula üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*