EN YAKIN PTT SORGULAMA


Kişilerin PTT’de yapacağı işlemlerde bölgesine en yakın PTT merkezini sorgulayabilmesi mümkündür. Bu bakımdan bu tür işlemlerde e devlet üzerinden sorulan en yakın PTT sorgulama hizmeti kullanılmalıdır. En yakın PTT sorgulama hizmetinden kişilerin seçtiği bölgelerdeki PTT Merkez müdürlükleri öğrenmesi sağlanmaktadır. Bu açıdan sizler de PTT’nin çeşitli yerlerindeki şubeleri öğrenebilmek adına hizmet ekranı kullanabilirsiniz. Sorgulama ekranı üzerinden yapılacak seçimler ile birlikte o bölgedeki tüm PTT’lerin adres ve telefonları ile birlikte listelenmektedir. E devlet üzerinden yapılacak işlemlerde kullanılması gereken hizmet ekranı şöyledir;

Resimde de görüldüğü üzere en yakın PTT sorgulama işlemlerinde kişilerin e devlet üyelik giriş yapmasını da gerek yoktur. Diğer hizmetler kişilerin bilgi alabilmek adına e devlet üyeliğiyle sisteme giriş yapması gerekirken en yakın PTT sorgulama gibi genel uygulamalarda üyelik zorunluluğu kaldırılmıştır. Kişilerin üyeliği olmasa dahi sistemden yararlanarak PTT adreslerini öğrenebilmesi mümkün kılınmıştır. En yakın PTT sorgulama seçeneklerini ayrıca kişilerin e devlet şifresi alabileceği PTT’leri de listelemesi mümkündür. PTT’lerin e devlet şifresi verip vermeme durumuna göre kişiler ekranda yer alan seçeneği işaretleyerek kolay bir şekilde seçim yapabilir.

Tüm PTT şubelerinde e devlet şifresi satılmadığı için kişilerin özellikleri şifre almak için PTT’ye gitmek istediği durumlarda bu seçeneğin işaretlenmesi yararlı olacaktır. PTT sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*