EPDK BAŞVURU UYGULAMASI


Türkiye’de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından Türkiye’deki enerji ihtiyacının karşılanmasına yönelik gerekli hizmetler ve düzenlemeler yapılmaktadır. Türkiye’deki pek çok enerji hizmet firması özelleştirildiği gibi bu konudaki denetim hala Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na aittir. Bu bakımdan kişilerin piyasada yer alabilmesi ya da çeşitli işlemleri yapabilmesi sırasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na müracaat etmesi gerekmektedir.

EPDK Hizmetleri

Kurum tarafından sunulan hizmetler e devlet aracılığıyla kullanıcılara ulaştırılduğundan dolayı kişilerin e devlet üzerinden yapacağı işlemler ile birlikte başvuru yapabilmesi başvuru durumunu sorgulaması mümkün olacaktır. İnternet üzerinden sunulan hizmetlerde kişilerin öncelikli olarak e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekmektedir.

Sisteme e devlet üyelik bilgileri ile giriş yapan kişilerin bu işlemlerin ardından ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderilmesi mümkün olmaktadır. Bu bakımdan sizler de EPDK başvuru uygulaması gibi çeşitli işlemlerinizi sunulan hizmetler için e devleti kullanabilirsiniz. E devlet üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte işlerin kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılaması mümkün olurken herhangi bir sorun yaşaması söz konusu değildir.Bu bakımdan kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızı gidermenin yanı sıra başvuru uygulaması ile birlikte tüm güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Resimde görülen hizmet ekranı EPDK başvuru uygulaması için yapılacak işlemlerde kullanılan hizmet ekranıdır. Bu hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişilere paylaşılan bağlantıyı kullanması yeterli olacak gibi bağlantı aracılığıyla kolay bir şekilde sizler de hizmet ekranı üzerinden bilgi alabilir ve yararlanabilirsiniz. İşlemler sırasında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi belirtildiği gibi e devlet üyeliğidir. E devlet üyeliğiniz bulunmuyorsa herhangi bir şekilde bilgi alabilmeniz mümkün de olmayacaktır. Bu bakımdan bu detay kesinlikle unutulmamalıdır. https://www.turkiye.gov.tr/epdk-basvuru-uygulamasi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*