HGS KAÇAK GEÇİŞ İHLAL BİLGİLERİ SORGULAMA


Hızlı Geçiş Sistemi’nde abone olmayan kişilerin gişeleri kullanması yasak olduğundan dolayı bu konuda tüm araçlar geçişleri yaptığı sırada takip edilmekte ve aboneliğinin olup olmadığı kontrol altında tutulmaktadır. Bu nedenle aboneliği olmayan kişilerin kesinlikle HGS şeritlerini kullanmaması gerekmektedir.

HGS şeritlerini kullanan kişiler otomatik denetleme sistemleri aracılığıyla kontrol edilmekte ve her kişinin aboneliği yoksa plaka üzerinden araçlara ceza kesilmektedir. Bu konuda bilgi almak isteyen kişiler HGS kaçak geçiş ihlal bilgileri sorgulama işlemleri yapabilir. E devlet üzerinden sunulan bu hizmetlerde kişilerin HGS kaçak geçiş ihlali bilgilerini sorgulaması adına mutlaka üyelik girişinin yapılması gerekmektedir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra sistem üzerinden bilgi elde edilebilir. Kişilerin herhangi bir şekilde kaçak geçiş yapması, tespit edilen ekranda bu konuda bilgiler yer alacak ve kişiler bilgiler üzerinden kolay bir şekilde kaçak geçiş durumunu kontrol edebilecektir. Sadece aboneliği bulunmayan kişiler değil aboneliği bulunan kişilerin istediği zaman kaçak geçiş ya da geçiş ihlali yapabilmesi mümkündür.

 

Bu bakımdan abonelerin de durumunu kontrol etmesi ve sorgulama yaparak herhangi bir ihlal yapıp yapmadığını öğrenmesi önemlidir. Abone olan ve geçişi halinde bulunan kişilerin ödemelerini zamanında yapmaması halinde yine ceza işlemleri uygulanacaktır. Bu nedenle hem abone olunması hem de ceza alınması çok istenen bir durum olmadığından dolayı kişilerin bu konuda dikkat etmesi ve online olarak belirtildiği gibi sorgulama yapması yeterdi. HGS kaçak geçiş ihlali sorgulama işlemlerini aşağıdaki bağlantı aracılığıyla sizler de yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*