HİZMET PUANI SORGULAMA


Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan mevzuatlar gereğince hizmet puanı oldukça önemlidir. Hizmet puanı sorgulama yaparak kişiler kendi hizmet puanları hakkında güncel bilgilere sahip olabilmektedir. Hizmet puanı kişilerin görev yaptığı yerlerdeki süre de göz önünde bulundurularak özellikle atama döneminde müracaatın başlangıç aşamasında önemlidir. Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğine tabi her bir personel için özel olarak bir hizmet puanı hesaplanırken hizmet puanının hesaplanması sırasında görev yapılan il, ilçe ve süre göz önünde bulundurulmaktadır. Kişilerin doğru bir şekilde hesaplama yapabilmesi adına internet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması çok daha doğru olacaktır. Sağlık Bakanlığı tarafından e devlet aracılığıyla sorulan hizmet puanı sorgulama hizmeti sayesinde işler güncel hizmet puanı hakkında kolay bir şekilde bilgi alabilmektedir. hizmet puanı sorgulama isteyen kişilerin aynı zamanda e devlet üyeliğinin bulunması da zorunludur.

Kişilerin hizmet puanı alamayacağı hallere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Görevden uzaklaştırılan, askerlik dışında ücretsiz izin alan kişiler süreleri hizmet puanına eklenmeyecek ve hizmet puanında bu süreler göz önünde bulundurulmayacaktır. Hizmet puanı ile ilgili detaylı mevzuat bilgisi almak isteyen kullanıcılar Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan rehberleri inceleyebilir. E devlet üzerinden sunulan Sağlık Bakanlığı hizmetinde kişilerin yararlanması gereken hizmet ekranı şöyledir;

 

Bu hizmet ekranından yararlanan kişiler kolay bir şekilde güncel hizmet puanını öğrenme şansına sahiptir. Sizler de konu ile ilgili kolay bir şekilde işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından bu hizmetin sunulmaya başlamasının ardından kişiler için büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Hizmet sayesinde tek tek Sağlık Bakanlığı tarafından verilecek puanın hesaplanmasına gerek kalmadığı gibi uygulama üzerinden güncel ve doğru hizmet puanı öğrenilebilmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/saglik-hizmet-puani bağlantı adresi üzerinden  e devlet üzerinden kolay bir şekilde kişiler bilgi alma şansına sahiptir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*