İBB TRAFİK


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulmuş olan trafik yoğunluk haritası kişilerin İstanbul’daki trafiğe dair güncel bilgileri almasını sağlamaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik uygulamasından yararlanmak isteyen kişilerin resmi internet sitesini kullanabilmesi mümkün olduğu gibi aynı zamanda mobil uygulama da geliştirilmiş durumdadır.

Üstelik uygulama sürekli geliştirildiğinden dolayı hep farklı özellikler ve işlevler eklenmekte ve daha kullanışlı hale getirilmektedir. Trafik yoğunluk haritası ve özellikleri yollardaki durum hakkında bilgi almak isteyenler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İstanbul genelinde hangi bölgelerde trafik yoğunluğunun olduğu, hangi bölgelerde ise trafik yoğunluğunun bulunmadığı ve trafiğin rahat bir şekilde aktığı uygulama üzerinden görülebilmektedir.

İstanbul genelindeki yollar renkler ile anlatılmakta ve yoğunluk bu şekilde belirtilmektedir. Çok yoğun, yoğun, akıcı, açık ve serbest olarak belirlenen yol haritasında renklerle kişiler kolay bir şekilde gideceği istikametteki trafik durumunu görüntülenebilmektedir. Ayrıca sistemde yer alan trafik işaretleri ile birlikte yolda trafik kazasının olduğu, yolda çalışmanın yapıldığı, çevre düzenlemesinin olduğu gibi pek çok detay da aktarılmaktadır.

Böylece kişilerin kolay bir şekilde konuyla ilgili bilgi alabilmesi ve uygun bir rota belirleyebilmesi mümkün olmaktadır. Sizler de İstanbul’daki trafik durumunu öğrenmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik uygulamasını kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda pek çok ek hizmet kullanıma sunulduğundan dolayı bu konuda kolay bir şekilde bilgi almak mümkündür. Anlık canlı kameralar ile yol durumu takip edebilir, harita üzerinden seyahat planlama yapabilir, tahmini seyahat sürelerini hesaplayarak yol yoğunluğuna göre tahmini bir varış saatinizi belirleyebilir, İstanbul genelindeki otoparkların nerelerde olduğunu, hava durumunu ya da nöbetçi eczaneler gibi pek çok detaya sadece trafik yoğunluğu haritası üzerinden ulaşabilirsiniz. Uygulama açıldığında sağ üst köşede trafik yoğunluğunun İstanbul genelindeki ortalaması alınmaktadır ve bu da önemli bir veri sağlamaktadır.

İBB Trafik Kolaylık Sağlıyor

Trafik yoğunluğu haritasında kişilerin pek çok konuda bilgi almasının mümkün olması, trafikte yoğun olan bölgelere gidişi önlediği için yoğunluğun daha da artması engellenmektedir. Bu bakımdan İstanbul’da yola çıkacak kişilerin trafik yoğunluk haritası gibi hizmetlerden yararlanarak uygun yolları belirlemesi ve yoğunluğunun az olduğu bölgeleri tercih etmesi kolaylık sağlayacak en önemli kriterler arasındadır.

İBB Trafik Giriş

http://tkm.ibb.gov.tr/YHarita/Harita_tr.aspx bağlantı adresi üzerinden isteyen kişiler masaüstü versiyonuna erişim sağlayabilir. Kişilerin mobil uygulamaları kullanmak için aynı sayfa üzerinde yer ala mobil uygulama yönlendirmeleri kullanması yeterli olur. Mobil uygulamaları cihazlarında kullanmak isteyen kişiler için diğer bir seçenek ise kişilerin telefonlarında yer alan mağazaları ziyaret etmesidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*