İÇİŞLERİ BAKANLIĞI RANDEVU TALEP BAŞVURU TAKİP


İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan randevu hizmeti sayesinde kişilerin İçişleri Bakanlığı’nın bünyesinde kurulan farklı bölümlerden randevu alabilmesi ve böylece yaşanılan sorunlar ya da bilgi alınmak istendiğinde ihtiyaçların giderilebilmesi mümkün olmaktadır. Randevu talebi internet üzerinden yapılmaktadır. İçişleri Bakanlığı randevu talep ekranı üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte kişiler en uygun tarih için randevu talebinde bulunma hakkına sahiptir. E devlet sistemi üzerinden sunulan hizmet için kişilerin e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı randevu talep sistemini kullanarak randevu alan kişiler aynı zamanda randevularının sonuçlarını da takip etme imkanına sahiptir. İçişleri Bakanlığı randevu talep başvuru takip hizmeti ile sunulan bu imkan sayesinde randevu talebinde bulunan kişiler kolay bir şekilde sonuç bilgisini öğrenme imkânına sahip olmaktadır.

Randevu Başvuru Takip Nasıl Yapılır?

Aynı randevu alma işlemlerinde olduğu gibi randevu talep başvuru takip işlemlerinde de kişilerin e devlet üzerinden işlem yapması gerekecektir. E devlet aracılığıyla sunulan işlemlerde kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması adına yine e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekecektir. Giriş sonrasında hizmet ekranında açılan sayfada yapılan randevuların sorunları hakkında bilgiler yayınlanmaktadır. Böylece kişiler hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde randevuların sonuçları ile ilgili bilgi alma imkânına sahip olmaktadır. İçişleri Bakanlığı randevu talep başvuru takip işlemlerini yapmak isteyen kişilerin yararlanması gereken bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-randevu-talep-basvuru-takip şeklindedir.

Belirtilen bağlantı adresini kullandığınızda resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Bu hizmet ekranına erişim sağlandığında ise belirtilen adımlarını takip edilmesi gereken. Bu bağlamda ilk olarak üyelik girişi ardından ekranda yayınlanan bilgilerin incelenmesi ile birlikte ihtiyaçlar kolay bir şekilde giderilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*