İHALE SORGULAMA


Devlet tarafından çeşitli malzeme alım ya da satımlarında ihale uygulaması yapılmaktadır. İhaleye isteyen firma ya da kişiler girebildiği gibi ihalede ceza alan kişilerin ceza süresi bitene kadar yeni bir ihaleye giriş yapabilmesi mümkün değildir.

Devlet tarafından yapılması planlanan ihaleler ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler bu konuda e devlet üzerinden kullanıma sunulan ihale sorgulama hizmetini kullanabilir. Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından sunulan ihale sorgulama ekranı sayesinde güncel ihaleler hakkında kolay bir şekilde bilgi alınabilmektedir.

E devlet üzerinden sunulan bu hizmet sayesinde Üstelik işler geçmişe dönük olarak da sorgulama yapabilmektedir. İhale sorgulama ekranında kişilerin yapılacak ve yapılan ihaleler olmak üzere iki farklı sorgulama yapması mümkündür. Yapılacak ihalelerde ileri bir tarihte gerçekleştirilecek ihaleler hakkında bilgi alınabilirken yapılmış ihaleler için de geçmiş dönemlerde yapılan ihalelerin detaylarına erişim sağlanır.

İhale sorgulama formunda bu iki seçeneğin ardından ise ihale konusuna göre kategori seçimi yapılması istenmektedir. Kategori seçimi sonrasında kişilerin seçtiği kategoriye bağlı olarak kurumlar tarafından yapılması planlanan ihaleler hakkında bilgi alınmaktadır. İhalelere giriş şartları ya da ihale ilgili diğer detaylar için kişilerin yine e devlet üzerinden bilgi alabilirsin mümkündür.

Yapılan sorgulamalar sonrasında ekranda ihale ile ilgili bilgiler listelenmektedir. Kişiler hangi ihale için detaylı bilgi almak istiyorsa bu ekrandan ihaleyi seçmesi ve ihale ekranında yer alan detay bağlantısına tıklaması gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan kişiler kolay bir şekilde online olarak bilgi alabilir. E devlet aracılığıyla sunulan ihale sorgulama hizmeti kişilerin ihaleler konusunda merak ettiği tüm detayların öğrenmesini sağlamaktadır.

 

https://www.turkiye.gov.tr/dmo-ihale-sorgulama adresi üzerinden yapılabilen işlemlerde üyelik girişi yapılmadan da sorgulama imkanı getirilmiş durumdadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*