IMEI – CEP TELEFONU NUMARASI EŞLEŞTİRME


Cep telefonlarının yasal bir şekilde kullanılabilmesi adına IMEI kaydının yapılması gerekmektedir. IMEI kaydı hakkında sorgulama yaparak bilgi almak isteyenlerin e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması yeterli olacağı gibi sunulan hizmetler arasında IMEI cep telefonu numarası eşleştirme hizmeti de bulunmaktadır. Belirtilen hizmet sayesinde kişilerin işlem yapılabilmesi ve bilgi alabilmesi oldukça kolaydır. Bu açıdan sizler de IMEI cep telefonu numarası eşleştirme hizmetinden yararlanarak durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Kişilerin IMEI konusunda yaşadığı en büyük problem telefon IMEI numarasının sorgulanırken cep telefonu detaylarının kontrol edilmemesidir. Cep telefonunda kayıtlı olan numara her ne kadar yasal kullanılabilir bir numara olsa da bu numaranın başka bir telefonun üzerinde kayıtlı olması halinde yine ciddi sorunların yaşanabilmesi söz konusudur. Bu nedenle kişilerin telefonlarındaki IMEI numarası üzerinden yapacağı işlemler de mutlaka IMEI’nin cep telefonuyla da eşleşmesine dikkat edilmelidir.

E devlet üzerinden yapılan işlemlerde vatandaşların bilgi alabilmesi adına cep telefonuyla ilgili olarak detaylar yayınlanmaktadır. Bu açıdan yapılacak sorgulama sonucunda ekranda yayınlanan bilgilerin iyi bir şekilde incelenmesi ve cep telefonu ile eşleşip eşleşmediği de kontrol edilmelidir. E devlet üzerinden sunulan hizmet için kişilerin yararlanması gereken hizmet ekranı şöyledir;

 

Bu hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişilere ise yararlanması gereken bağlantı https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-cep-eslestirme olarak tespit edilmiştir.

Bu bağlantı üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişilerin kolay bir şekilde hizmetten yararlanabilmesi ve aynı zamanda bilgi alabilmesi söz konusu olacaktır. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntı e devlet sistemine giriş yapılması gerektiğidir. Tüm hizmetlerde geçerli olan üyelik girişi IMEI cep telefon eşleştirme hizmetinde de geçerli olmaktadır ve vatandaşlar sadece üyelik üzerinden işlem yapabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*