İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KAYIT, TAKİP VE İZLEME PROGRAMI


Türkiye’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çalışma hayatına pek çok reform kazandırılmış ve çalışanların hakları korunmaya başlanmıştır. Adil bir sisteminin kurulması ile birlikte hem çalışan hem de işveren kişinin hakları korunduğundan dolayım çalışmalar çok daha sağlıklı bir doğru bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Bu konuda dikkat edilen en önemli detaylardan bir tanesin çalışma yerinin iş sağlığı açısından herhangi bir tehdit içermemesidir. İş sağlığı ve güvenliği konusundan firmaların sürekli denetlenmesi bu konuda ihmallerin yapılmasını önlediği gibi kişiler konuyla ilgili çevrimiçi olarak da bilgi alabilmektedir. İnternet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde kişiler iş sağlığı ve güvenliği kayıt takip ve izleme programını kullanma şansına sahip olmaktadır. İlgili programı kayıt edilen tüm firmalar kolay bir şekilde kayıt takip ve izleme programı dahilinde bilgi alabilmektedir. E devlet aracılığıyla sorulan Bu hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin mutlaka öncelikli olarak e devlet üyeliğine sahip olması ve e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Bu şekilde yapılan işlemler sonrasında Herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan hizmet üzerinden çok kolay bir şekilde bilgi almak mümkün olacaktır. sizlerle konu ile ilgili bilgi almak adına belirtilen hizmet ekranına erişim sağlayabilir ve hizmet üzerinden bilgi alabilirsiniz.

İş sağlığı ve güvenliği kayıt, takip ve izleme programı için oluşturulan hizmet ekrana Aşağıda yer alan resimde görüldüğü gibidir.

 

Resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlamak ve bilgi almak isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/csgb-isg-katip olarak belirlenmiştir ve bu bağlantı üzerinden kolay bir şekilde hizmet ekranına ulaşılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*