İŞKUR’A OLAN BORCU SORGULAMA


İŞKUR tarafından e devlet üzerinden sunulan hizmetler arasında eski yıllarda İŞKUR’a olan borcu sorgulama olarak bir hizmet sunularak vatandaşların İŞKUR’a herhangi bir borcunun olup olmadığı öğrenilse de son yıllarda yapılan değişiklikler sonrasında bu konuda hizmet iptal edilmiştir. Bu nedenle İŞKUR’a olan borcu sorgulama gibi herhangi bir işlemin yapılabilmesi mümkün değildir. Belirtilen hizmet dışında kişilerin e devlet üzerinden İŞKUR tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmesi mümkündür. E devlet üzerinden sunulan hizmetler de kişilerin e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşanmadan Online olarak ilgi alınabilir. İŞKUR tarafından e devlet üzerinden sunulan hizmetler ise şöyledir;

 

https://www.turkiye.gov.tr/iskur-genel-mudurlugu Bağlantısı üzerinden kolay bir şekilde sizler de İŞKUR hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz. Hizmet ekranında da görüldüğü üzere kişilerin farklı konularda güncel bilgileri öğrenebilmesi sağlandığı için kolay bir şekilde sizler de istediğiniz bilgi öğrenme şansına sahipsiniz. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde alınan bilgiler günceller. Bu açıdan alınan bilgilerde herhangi bir şekilde şüphe duymanız ya da hatanın olması söz konusu değildir E devlet üzerinden sunulan hizmetler İŞKUR tarafından desteklendiği için alınan bilgiler İŞKUR üzerinden sağlanmakta ve kullanıcılara sunulmaktadır.

Özellikle işsiz olan ve iş arayan kişilerin İŞKUR’dan bu konuda yardım alması büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Yapılan iş başvurularının dahi online olarak takip edilebilmesi ve iş başvuru sonucunu sorgulanabilmesi kişilerin ihtiyaçlarına giderebilmesi noktasında kolaylık sağlamaktadır. Sizler de verilen bağlantı üzerinden İŞKUR hizmetlerine erişim sağlayabilir ve bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Üstelik iş başvurusundan başvuru sonucunda sorgulamaya kadar sunulan tüm hizmetler tamamen ücretsizdir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*