İŞLETME DURUM SORGULAMA


T.C. Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından verilen desteklerden yararlanan işletmeler durum hakkında bilgi alabilmek adına internet üzerinden sorgulama yapabilmektedir. Online olarak yapılan sorgulamalarda kişilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi sağlandığı için kurumlara gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden bu sorgulamalar ile bilgi alınabilir.

İnternet üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin KOSGEB işletme durum sorgulama yapabilmesi adına e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması gerekmektedir. E devlet aracılığıyla sunulan bu işlemlerde vatandaşların üyelik bilgileri ile sisteme erişim sağlaması gerekmektedir. Üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapıldığında hizmetteki engeller kaldırılmaktadır. Böylece işler kolay bir şekilde hizmet üzerinden bilgi alarak güncel durumunu görüntüleyebilmektedir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kullanılması gereken hizmet ekranı şöyledir;

 

Kişilerin bu hizmet ekranına erişim sağlayabilmesi adına direk https://www.turkiye.gov.tr/isletme-durum-sorgulama üzerinden sisteme giriş yapabilmesi mümkündür. Sistem üzerinden hizmet aramaya gerek kalmadan direk işlemleri yapabileceğiniz hizmet ekranına giriş sağlayabilirsiniz. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli detay kişilerin giriş işlemlerini yapmanızdır. Aksi halde resimde de görüldüğü üzere kişilerin e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerektiğini belirten bir hata mesajı yayınlanacaktır. Tüm işlemlerin sorunsuz bir şekilde yerine getirerek kişilerin bilgi alabilmesi oldukça kolaydır. Herhangi bir sorun yaşanmadan alınacak bilgiler sayesinde kişiler ihtiyaç duyduğu anda güncel bilgilerini kontrol etme şansına sahip olmaktadır.

Üstelik herhangi bir sorun olmaması adına da kontrollerinin yapılması oldukça önemlidir. Yaşanılan bir sorunda ya da bilgilerdeki hatalarda kişilerin konuyla ilgili kuruma müracaat etmesi zorunlu olacaktır. Kişilerin ücretsiz bir şekilde bilgi alabileceği hizmet aynı zamanda mobil uygulamalar üzerinden de kullanıma sunulmuştur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*