KIYI EMNİYETİ INMARSAT ABONELİK İŞLEMLERİ


Türkiye’de kıyı emniyeti tarafından sunulan hizmetlerde aynı zamanda uluslararası anlaşmalar ile birlikte Türkiye’de kullanılmaya başlanan uydu hizmeti de kişilere sağlanmaktadır. Uydu hizmetlerinden yararlanmak ve kıyı emniyetine bağlı olarak bu konuda işlem yapmak isteyenlerin öncelikli olarak abonelik işlemlerini yapması gerekmektedir. İnmarsat olarak adlandırılan uydu sistemi için dişleri abonelik işlemlerini kolay bir şekilde başlatılabilmesi mümkündür.

Inmarsat Aboneliği Nasıl Alınır?

Abonelik işlemlerinin yapılabilmesi adına internet üzerinden de gerekli altyapı hazırlanmış ve kişilerin kurumlara gitmek yerine internet üzerinden abonelik işlemleri yapabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Bu konuda sizlere de internet üzerinden abonelik işlemlerinde başlatarak kolay bir şekilde sistemi abone olabilir ve bu işlemlerden yararlanabilirsiniz. E devlet aracılığıyla sunulan hizmetler için kişilerin öncelikli e devlet üyeliğine de sahip olması gerekmektedir. E devlet üyeliği ile sisteme giriş yaptıktan sonra kıyı emniyeti tarafından sunulan hizmetler üzerinden başvuru işlemlerinde başlanabilir ve uydu sisteminden yararlanmak adına gerekli başvuru kurumu iletilebilir.

Başvuru sonrasında resmi prosedürler dahilinde kişilerin başvuruları değerlendirerek gerekli işlemler yapılacak ve başvuru tamamlanacaktır. Bu bakımdan ilgili hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacaktır.

Resimde görülen hizmet ekranın kıyı emniyeti İNMARSAT abonelik işlemleri için kullanılması gereken sayfadır. Bu sayfaya erişim sağlayarak sizler de belirtilen işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Paylaşılan bağlantıyı kullanmanız halinde ise direk bu sayfaya erişim sağlayabilir ve e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yaptıktan sonra hemen abonelik ile ilgili işlemlerinize başlayabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamadan yapacağınız bu işlemler tamamen ücretsiz olup abonelik sonrasında sunulan hizmetler ücretlendirilecektir. https://www.turkiye.gov.tr/kegm-inmarsat-basvurulari-listele aracılığı ile e devlet üzerinden sorgulama işlemlerini hemen yapmaya başlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*