KOTA SORGULAMA


İnternet hizmeti alan kişilerin sınırsız bir internet hizmeti olsa dahi kota dahilinde hizmetlerden yararlanmaktadır. Sınırsız internet paketlerinde kotanın dolmasının ardından ek ücretlendirme yapılmadığı gibi kişilerin internet hızı düşürülmektedir. Türkiye’de internet hizmeti veren kurumlar üzerinden sorgulama yaparak kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Avea Kota Sorgulama

Avea üzerinden internet hizmeti alan kişilerin hizmetlerindeki kota durumunu öğrenebilmesi adına internet paketinin ne olduğu önemlidir. Hizmet paketine göre sorgulama yapmak isteyen kişilerin aşağıda yer alan sorgulama işlemlerini gerçekleştirmesi yeterli olacaktır. Aşağıda yer alan bilgiler dahilinde sorgulama mesajınızı oluşturabilir ve ardından bu mesajınızı 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Tarafınıza gönderilecek olan kısa mesaj dahilinde kolay bir şekilde kullanım durumunuzu öğrenebilirsiniz.
3 aylık 2GB internet paketi için, KALAN FATURASIZ 2GB yazıp

3 aylık 6GB internet paketi için, KALAN FATURASIZ 6GB yazıp

3 aylık 15GB internet paketi için, KALAN FATURASIZ 15GB yazıp

D Smart Kota Sorgulama

Kota sorgulama yapmak isteyen kişileri D Smart internet sitesine giriş yapması gerekmektedir. İnternet sitesine giriş yapıldıktan sonra ise online işlemler bölümünden üyelik bilgileriyle sisteme erişim sağlaması yeterli olacak ve kolay bir şekilde kota durumu öğrenilecektir.

D Smart üzerinden internet hizmeti alan kişilerin özellikle sınırlı internet seçeneklerinde mutlaka kota takibi yapması gerekecektir. Böylece herhangi bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde internet hizmetinden yararlanılabilmesi ve fazla ücret ödemekten de kurtulmak mümkün olmaktadır. Kullanılması gereken bağlantı ise https://www.dsmart.com.tr/ şeklindedir.

TTNET Kota Sorgulama

Türk Telekom üzerine TTNET aracılığıyla internet bağlantısı hizmeti alan kişiler bu konuda aldıkları hizmete dair kota sorgulaması yapabilmektedir. Kota sorgulaması için resimde görülen hizmet ekranında formun doldurulması yeterli olacaktır.

Formda görüldüğü üzere kişilerin internet hizmetini aldığı kullanıcı adı ve şifre girilmesi ve ardından güvenlik kodunu ekranda yer alan kutucuğa girmesi gerekmektedir. Ardından giriş butonuna tıklanmasıyla birlikte kolay bir şekilde kota sorgulama işlemleri yapılabilecektir. Kota sorgulama işlemleri için kullanılması gereken bağlantı ise şöyledir; https://adslkota.turktelekom.com.tr/adslkota/login_tr.jsp Bu bağlantı üzerinden kolay bir şekilde sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve bilgi alabilirsiniz .

Turknet Kota Sorgulama

Turknet tarafından sunulan internet hizmetinden yararlanan kişilerin internet kotasını öğrenebilmesi adına yine resmi internet sitesini kullanması gerekmektedir. Resmi internet sitesi üzerinde yer alan bölümde kişilerin üyelik bilgileri ile oturum açması ve bu oturumun ardından yayınlanan internet bilgilerine incelemesi gerekmektedir. Aynı zamanda kişilerin abone şifresş bulunmuyorsa şifre yazarak 3370’e gönderilmesi ile birlikte kolay bir şekilde şifre alınabilecektir.

Resimde görülen hizmet ekranında erişim sağlamak isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı ise şöyledir; https://turk.net/online-islemler/

Vodafone Kota Sorgulama

Vodafone tarafından sunulan internet hizmetinden yararlanabilmek ve kota durumunu öğrenmek isteyen kişilerin Vodafone kota sorgulaması yapması gerekmektedir. Bunun için cep telefonlarından kısa mesaj göndererek kolay bir şekilde kotanızı öğrenebilirsiniz. Sorgulamanın yapılması için özet yazılması ve 7000’a mesaj gönderilmesi yeterli olacağı gibi bu mesaj ile birlikte kolay bir şekilde güncel kullanım detaylarına erişim sağlanabilecektir .

Super Online Kota Sorgulama

Turkcell Superonline internet hizmeti alan kişilerin internet hizmetleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilmesi adına online olarak sorgulama yapması yeterli olacaktır. Turkcell Superonline üzerinden sorgulama yapacak kişilerin mutlaka üyelik bilgileriyle sisteme giriş yapması gerekmektedir ve böylece herhangi bir sorun yaşamadan güncel internet kullanım oranlarına ulaşılabilecektir.

Kolay bir şekilde kişiler işlem yapabilecektir. Superonline için oluşturulmuş online işlem merkezi sayesinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi mümkün olacaktır. Sorgulama bağlantısı ise http://www.superonline.net/ olarak belirlenmiştir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*