KRİTERLERE GÖRE AÇIK İŞ SORGULAMA VE İŞ BAŞVURUSU


İŞKUR tarafından anlaşmalı yerler ile yapılan çalışma ile birlikte tüm Türkiye genelinde iş ilanları oluşturulmakta ve istihdam sağlamaktadır. Vatandaşların İŞKUR üzerinden sunulan iş ilanlarına başvuru yapabilmesi için kapsamlı bir şekilde hizmetler yürütülmektedir.

e devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetlerde kişilerin açık iş ilanlarını sorgulayarak iş başvurusu yapması mümkündür. Kriterlere göre açık iş sorgulama ve iş başvurusu adı ile sunulan bu hizmet sayesinde kişiler bölgelerindeki iş ilanlarını bakarak uygun işler için müracaat edebilmektedir.

İŞKUR tarafından desteklenen bu istihdam projelerinde kişilerin istihdam edilmesi noktasında tüm şartlar sağlanmıştır. Bu açıdan kişilerin başvuru yaptığı işler için uygun olması yeterlidir. İş başvurusu konusunda e devletin kullanılması gerekirken e devlet üzerinden üyelik gerekmektedir. Üyelik alan kişiler sistemi üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra kolay bir şekilde açık iş ilanlarını sorgulayabilmektedir.

 

Kriterlere göre açık işi sorgulama ve iş başvurusu yapabilen kişiler bu sayede kolay bir şekilde iş sahibi olma şansını elde etmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde tüm iş ilanları sürekli güncellenmektedir. Bu açıdan eski ilanları başvuru gibi bir durumda söz konusu değildir. Kişilerin iş bulmak adına düzenli bir şekilde iş ilanlarını sorgulaması ve uygun işler için başvuru yapması oldukça önemlidir.

Tüm Türkiye genelinde sunulan bu hizmetler nedeniyle işler için başvurularda yüksek oranlarda olmakta ve en uygun olan adam işini almaktadır. İstihdam konusunda büyük bir açığı kapatan ve vatandaşlara yardımcı olan İŞKUR güvencesiyle sunulan hizmetlerden size de yararlanabilirsiniz. E devlet aracılığıyla sunulan hizmetler de kişilerin üyelik bilgileri ile giriş yapması zorunlu olurken üyeliği bulunmayan kişilerde kısa süre içerisinde üyelik alarak https://www.turkiye.gov.tr/kriterlere-gore-acik-is-sorgulama üzerinden sisteme erişim sağlayabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*