MEB SINAV YERİ SORGULAMA


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlarda belli prosedürler takip edilmektedir. Buna göre sınava giriş yapan kişiler ilk olarak sınav başvurusunu yapmalı ve ardından sınav başvurusu sonrasında ücret ödemesini gerçekleştirmelidir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından başvuru süresinin kapanması ile birlikte kişilerin nerede sınava gireceği belirlenmektedir.

kişilerin sınava gireceği yeri öğrenebilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan hizmetlerden yararlanması gerekmektedir. MEB sınav yeri sorgulama olarak adlandırılan uygulamalar sayesinde sınav başvurusu yapan herkes sınava nerede gireceğini öğrenebilmektedir. Kişilerin bu konuda yararlanması gereken hizmet ekranın e devlettir. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden de kullanıma sunulan hizmetler e devlet aracılığıyla çok daha kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu açıdan kişilerin MEB sınav yeri sorgulama işlemlerinde e devleti tercih etmesi daha pratik bir çözüm sunacaktır.

MEB sınav yeri sorgulama hizmet ekranına erişmek isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/meb-sinav-yeri-sorgulama bağlantısını kullanması gerekirken bağlantı aracılığıyla erişim sağlayacak olan hizmet ekranı şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin MEB sınav yeri sorgulama işlemlerini yaparken TC kimlik numarasını girmesi ve ardından sınav tarihlerini aralıklı bir şekilde ekranda yer alan formda belirtmesi gerekir.

Bu işlemlerin yapılmasının ardından sistem tarafından girilen bilgilere göre sorgulama yapılacak ve kişilerin eğer sınav bilgisi bulunuyorsa bu sınava nerede girileceği ekranda yayınlanacaktır. Kişiler için son derece kolay bir şekilde yapılan bu işlemler sonrasında sınav yerine dair herhangi bir soru işareti kalmayacaktır. Bu bakımdan sizler de e devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde ücretsiz olarak sınav yerinizi hakkında detaylara sahip olabilirsiniz. MEB sınav yeri sorgulama hizmetleri ücretsiz olup sınav başvurusu yapan tüm kişiler tarafından kullanılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*