MEDULA OPTİK CAM VE ÇERÇEVE BİLGİSİ SORGULAMA


Kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için şart koşulan sigortalılık kapsamı içerisinde medula hizmetlerinden yararlanabilmesi mümkün hale gelecektir. Kişilerin optik cam ve cam çerçevesi hizmetlerinden yararlanabilmeleri açısından bir çok işlemleri yapmak yerine E-devlet sistemine giriş yaparak tüm bilgileri sorgulayabilmeleri mümkün hale gelmektedir. Medula sistemi müstahaklık durumunda yararlandırılan sistemlerden birisidir. Bu sebeple bu konuda bilgi sorgulama işlemi yapmak isteyen kişilerin derhal E-devlet şifresine sahip olması ve ilgili bu şifre üzerinden işlem yapması gerekmektedir. Şifre sahibi olmayan kişilerin derhal PTT üzerinden e-devlet şifresi alacak olması kesinlikle en önemli konulardan birisidir.

SGK Medula Sistemi

E-devlet kapsamında cihaz sorgulama işlemi yapacak olan kişilerin E-devlet şifresi yöntemiyle ilgili şu https://www.turkiye.gov.tr/sgk-optik-cihaz-sorgula bağlantıya giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapılacak sistem içerisinde açılan sayfa kapsamında kişilerin kimlik doğrulama işlemi yapması gerekmektedir. Doğrulama işleminde kişilerin 11 haneli T.C kimlik numarasını girmesi ve e-devlet şifresini girmeleri gerekmektedir. Yapılacak olan giriş sonrasında kişiler medula sistemi hakkında ki tüm bilgileri sistem içerisinde rahatça istedikleri gibi sorgulayabilecektir.

 

E Devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde kişiler istediği şekilde gözlük konusundaki durumunu takip edebilir. Süre bittiğinde ise kişilerin gözlük yenilemesi mümkün olacağından dolayı kişiler randevu alarak bir sağlık merkezine giderek muayene olabilir. Kişilerin süre dolmadan işlem yapması halinde sigorta ücreti karşılamayacak ve kişilerin tam ücreti ödemesi gerekecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*