MEMUR EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA


Kişilerin çalışma sayısına bağlı olmakla beraber, ödenmiş prim tutarıyla beraber bir çok kriterler baz alınarak kişilerin ne zaman sigorta başlangıcı yaptığına bakarak emeklilik yaşı hesaplamaları yapılabilmektedir. Kişilerin ilgili hizmetlerden yararlanarak sigorta başlangıç tarihini ele alarak ne zaman emekli olabileceklerini öğrenmeleri en doğal haklarıdır. Bu sebeple ilgili emeklilik yaşı hesaplama gibi işlemleri yapabileceğiniz platformlardan birisi olarak bilinen E devlet sistemi üzerinden oldukça kolay biçimde hesaplama yapabilirsiniz.

Kişilerin e devlet hizmetlerinden yararlanabilmesi için E devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olamayan kişilerin hiç bir şekilde emeklilik yaşı hesaplama yapabilmesi mümkün değildir. Herhangi bir PTT şubelerinden E devlet şifresi alabilir, emeklilik hesaplama gibi bir çok sistemlerden faydalanabilirsiniz.

 

Emeklilik Yaşı Hesaplama

Kişilerin E devlet şifresine sahip olmasıyla beraber ilgili https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim olan bağlantıya girmeleri sonucunda karşınıza çıkacak ekran içerisinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminde sonra açılacak yeni sayfa içerisinde sistemin sizlerden talep edeceği 11 haneli T.C kimlik numarası ve E devlet şifresini girmek sizin emeklilik yaşı hesaplama işlemi yapmanıza neden olacaktır.

Emeklilik yaş hesaplamadan ziyade kişilerin direk emeklilik ile ilgili güncel durumlarının görülebilmesi bu konuda kişiler avantaj sağlamış ve direk e devlet üzerinden işlemlerini yapılmasına izin vermiştir. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanabilir ve bilgi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*