MERKEZİ HEKİM RANDEVU SİSTEMİ (MHRS)


Merkezi Hekim Randevu sistemine geçilmesinin ardından vatandaşların hizmetlerden yararlanabilmesi adına ilk olarak randevu alması gerekmektedir. Devlete bağlı sağlık kurumları için geçerli olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi için özel olarak servisler oluşturulmuş ve internet üzerinden de gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne göre randevu almak isteyen kişilerin internet sitesini kullanabileceği gibi aynı zamanda telefon üzerinden de randevu alabilmesi mümkündür. Alo 182’nin aranması halinde kişilerin randevu alabilmesi adına gerekli destek personeller tarafından sunulacak. Sizler de Merkezi Hekim Randevu Sistemi için randevu almak istiyorsanız sunulan iki seçenekten birisini tercih edebilir ve randevunuzu hemen alabilirsiniz. Randevu almak için online internet sistemini kullanmak isteyen kişilerin üyelik alması gerekmektedir. Bir defaya mahsus olarak alınacak üyelik sonrasında kişilerin daha sonra randevu alma işlemlerini aynı üyelik ile yapabilmesi mümkündür. Üyelik sırasında kişilerin kimlik bilgileri istenmektedir.

Kimlik bilgilerinin girilerek alınacak üyelik sonrasında ise sistem üzerinden kolay bir şekilde randevu alabilmektedir. Randevu almak isteyen kişilerin il, ilçe, hastane ve doktor seçimi gibi çeşitli seçimleri yapması istenmektedir. Bunun için özel bir form açılmıştır. Formun doğru bir şekilde doldurulmasını ardından ise son olarak tarih ve saat seçimi yapılmasıdır. Doktorun boş randevularına göre alınacak bu randevu sayesinde kişiler sağlık konusunda tedavi olma imkanına sahip olabilmektedir. Randevu alındığı için de herhangi bir beklemeye gerek kalmadan hemen randevu saatinde doktor ile görüşebilmek mümkün olmaktadır.

 

Merkezi Hekim Randevu sistemine giriş yapmak isteyen kişiler için önemli bir ayrıcalık ise e devlet aracılığı sunulmuştur. E devlet üzerinden üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapan kişilerin direk randevu alma ekranını erişim sağlaması mümkündür. Bu açıdan randevu almak isteyen kişilerin e devlet üzerinden sunulan hizmet seçimlerinde kullanması mümkün. https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-merkezi-hekim-randevu-sistemi adresi işlemler için kullanılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*