MOBİL HAT SORGULAMA


GSM operatörleri üzerinden alınan hatlarda kişilerin kimlik bilgileri üzerinden kayıtları yapılmakta ve böylece kimliksiz ya da sahipsiz herhangi bir hattın kullanılmasına izin verilmemektedir. Bu konuda zaman zaman ihmaller yapılabildiği gibi başka kişiler üzerinden de hatlar açılabilmektedir. Bu tür durumların önlenebilmesi adına vatandaşların mobil hat sorgulama yapması yeterli olacaktır.

Mobil hat sorgulama işlemleri sonrasında vatandaşların adına açılmış olan tüm hatlar hakkında resmi olarak bilgiler alınabilecektir. Yapılan bu işlemler sonrasında kişilerin eğer bilgisi dışında açılmış bir hat bulunuyorsa GSM operatörleri üzerinden yapılacak görüşmeler sonrasında hattın kapatılması ve iptal edilmesi sağlanabilmektedir. Hatlar üzerinden gerçekleştirilecek yasal olmayan işlemlerde kart sahibinin konuyla ilgisi olmasa dahi sorun yaşayabilecek olması bu konuda mobil hat sorgulamanın önemini arttırmaktadır.

 

E devlet üzerinden sorulan mobil hat sorgulama işlemlerinde vatandaşlar kısa süre içerisinde tüm hatları hakkında bilgi alma şansına sahiptir. Üstelik ücretsiz bir şekilde yapılan bu işlem sonrasında kişiler istediği zaman güncel bilgiler öğrenebilmektedir. E devlet üzerinden sunulan işlemlerde üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapılması mecburi olduğu için sizler de sorgulama öncesinde mutlaka üyelik bilgilerinizi ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme yapılan giriş sonrasında sorgulama yapmak ve bilgi almak oldukça kolay. E devlet üyelik girişi yapan kişiler sadece mobil hat sorgulama konusunda değil, mobil hat sorgulama dışındaki hizmetlerden de yararlanma hakkına sahiptir. Bu açıdan alınacak üyelik pek çok konuda vatandaşlara kolaylık sağlayacak ve bilgilere erişme noktasında e devletin kullanılmasına mümkün hale getirecektir. https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adres üzerinden sorgulana yapılan ekrana erişim sağlanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*