NUMARA SORGULAMA


Kişiler bilinmeyen numaralar için 11811 numaralı 11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni arayabilir. Türk Telekom tarafından kullanıma sunulan özel hizmet sayesinde kişiler Türkiye genelinde istenilen il ve semtteki kişinin telefon numarasının öğrenilebildiği sistemde, kişiler aynı zamanda online olarak da sorgulama yapabilmektedir.

Numara Sorgulama Ücretlendirmesi Nasıldır?

11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi üzerinden yardım alarak sorgulama yapan kişiler, ücretli bir görüşme yapacaktır. Telefon üzerinden yapılan görüşmelerde, ücretlendirme dakika başına 0,65 kuruş olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan kişilerin 11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi üzerinden yaptığı görüşmelerde her bir dakikada 0,65’lik ücret faturaya eklenmektedir.

Online Sorgulama Yapılabilir Mi?

Kişiler 11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni aramanın yanında online olarak da sorgualma yapabilir durumdadır. Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinde kullanıma sunulan sorgualma sayfasında kişiler isim ve soyadı üzerinden kolay bir şekilde telefon numarası bilgisine ulaşabilmektedir. Bu konuda hazırlanan form şöyledir;

 

Resimde görüldüğü gibi kişiler basit arama ya da detaylı arama seçeneklerini kullanarak numara sorgulama yapabilir. Numara sorgualma sırasında kişilerin olabildiğince fazla detay girmesi doğru sonuca ulaşılmasını sağlamaktadır. Ayrıca kişilerin yaptığı 11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi formunda il ve semt seçimi yapılabildiğinden dolayı sonuca ulaşmak ve doğru numarayı öğrenmek çok daha kolaydır.

Detaylı Arama Bölümü

Detaylı arama bölümü kullanmak isteyen kişiler, aşağıda resimdeki formu kullanması gerekmektedir.

 

Resimde görüldüğü gibi detaylı bölümde, mahalle gibi olabildiğince fazla detayın girilmesi gerekmektedir. Girilen bilgiler ile eşleşen kişinin numarası, ekranda görüntülenmektedir.

Numara Öğrenememe

Sistem tarafından kişilerin bilgilerinin kullanıma sunulmasında gizlilik de esas alınmaktadır. Bu bakımdan arama ile herkesin kendi numarasına ulaşmasını istemeyen kişielr bu konuda Türk Telekom’a talepte bulunabilir. Yapılan başvuru sonrasında kişinin bilgileri gizlenirken, sorgualma yapan kişiler tarafından telefon bilgisine ulaşılması engellenmektedir. Numara sorgualma ile istenilen sonuçlara ulaşamayan kişilerin gizlilik detayını da düşünmesi gerekir. İlgili bölümden kendi bilgilerini girerek sorgualma yapan ve telefon numarasına ulaşan kişiler de konuyla ilgili başvuru yaparak gizlilik hakkını kullanabilir. Hizmetten yararlanmak isteyenler  http://ttrehber.turktelekom.com.tr/trk-wp/IDA2 adresini ziyaret etmelidir.

Site üzerinden yapılan işlemlerde yukarıda belirtilen adımlar takip edilmelidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*