OGS İHLAL BİLGİLERİ SORGULAMA


Otomatik Geçiş Sistemi’ne sahip olmayan kişiler OGS gişelerine kullandığı zaman geçişler ihlal olarak tanımlanmakta ve kişilere ceza verilmektedir. Bu durumlarda OGS aboneliği bulunan kişilerin geçişleri dahi ihlal olarak tanımlanabilmektedir.

Bu konularda bilgi almak isteyen kişilerin e devleti kullanması gerekmektedir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan OGS ihlal bilgileri sorgulama hizmeti sayesinde kişiler kolay bir şekilde ihlal yapıp yapmadığını öğrenebilmektedir. Yapılan ihlallerde kişilerin herhangi bir şekilde itiraz hakkı bulunmazken sistemlerin kamera ile takip edilmesi sayesinde tüm görüntüler kayıt altındadır. Bu bakımdan sadece geçiş yapan araçlar üzerinde ihlal durumu sorgulanmakta ve OGS kullanmayan kişiler ihlal yapmış olarak sayılmamaktadır.

 

OGS ile ilgili olan hizmetlerde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması mümkünken kişilerin e devlet üzerinden yapacağı işlemlerde ilk olarak üyelik girişi yapması gerekmektedir. Başta OGS ihlal bilgileri sorgulama hizmeti olmak üzere tüm e devlet hizmetleri için mutlaka öncelikli olarak üyelik girişi yapılmalıdır. OGS konusunda bilgi alacak kişiler için de geçerli bu durum kapsamında giriş yapamayan kullanıcıların hizmetten yararlanması mümkün değildir. Bu nedenle üyelik sonrasında ancak işlemlerin yapılabileceği unutulmamalıdır. OGS ihlal bilgisi sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir. Bağlantıya tıkladığınızda e devlet girişi yapılacak ve e devlet üzerinden işlemleri yapmanız sağlanacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*