OTOBÜS NEREDE?


Ankara Elektrik, Hava gazı ve Otobüs İşletme Müessesesi (EGO Genel Müdürlüğü) olarak kurulan ve Ankara’da hizmet vermeye başlayan işletme sayesinde Ankara’daki vatandaşlar bu konuda hizmet alma şansına erişmiş durumdadır. EGO tarafından sunulan hizmetlerde yeni kullanıma sunulan uygulamalar ile birlikte çok daha iyi bir hizmet almak mümkündür. Otobüslerde kullanılan sistemler ile birlikte otobüsün anlık takibinin yapılmasının yanı sıra hangi durakta, hangi otobüsün olduğu ya da otobüs kaç dakika sonra durağa geleceği gibi pek çok detay öğrenilebilmektedir. Bu açıdan otobüs bekleyecek kişilerin otobüs nerede sorgulamasını yapması ile birlikte kesin ve anlık bilgileri alabilmesi kolay bir şekilde sağlanmıştır.

Otobüs Nerede Uygulaması Kullanımı

Otobüs nerede uygulamasının kullanılması için kişilerin EGO resmi internet sitesine giriş yapması gerekmektedir. Resimde görülen hizmet ekranından da anlaşılacağı üzere kişilerin form doldurması ile birlikte sorgulama yaparak bilgi alması da mümkün olmaktadır. Bu bakımdan kişilerin otobüs nerede uygulaması için paylaşılan bağlantı üzerinden sorgulama sayfasına erişim sağlaması ve sorgulama yapması yeterli olacaktır.

Sorgulama türünde kişilerin durak numarasını ve hat numarasını girmesi yeterlidir. Hat numarası otobüs numarası olmakla birlikte durak numarası her durakta yazmaktadır. Böylece durakta bekleyen kişiler durakta yer alan tablo üzerinden kolay bir şekilde sorgulama için gerekli bilgileri alabilmekte ve ardından sorgualma yapabilmektedir. Kullanıma sunulan uygulama mobil olarak da kullanılabildiğinden dolayı sorgulama yapan kişilerin bilgi alması son derece kolaydır. Bilgiler girildikten sonra hat no ve hat adı olmak üzere tablo üzerinden gerekli bilgiler sunulmakta ve otobüsün nerede olduğu belirlenmektedir. Bu açıdan kişilerin bilgi alması adına son derece kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sorgulama işlemlerinin yapılması için http://www.ego.gov.tr/tr/otobusnerede?durak_no=00101&hat_no=+101 adresinin kullanılması yeterli olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*