PTT KAYITLI GÖNDERİ TAKİBİ


PTT üzerinden gönderilen postalarda kişilerin takip yapılabilmesi amacıyla online olarak hizmetler kullanıma sunulmuştur. PTT kayıtlı gönderi takibi ile oluşturulan bu hizmetlere ulaşmak isteyen kişiler e devleti kullanabilir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan bu hizmetlerde kişilerin gönderi takibi yapabilmesi amacıyla barkod numarasını bilmesi gerekmektedir. Sorgulama ekranında yer alan barkod numarası alanına gönderideki barkod numarasını girilmesiyle birlikte barkod numarasını ait olan gönder ile ilgili yapılan son işlemler görüntülenebilmektedir. PTT kayıtlı gönderi takibi işlemlerinin yapılacağı ekran ise şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin ekrandaki alana barkod numarasını girmesi yeterli olmaktadır. Bilgi girişi yapıldıktan sonra ekranda kayıtlı tüm bilgiler yayınlanmaktadır. Bu açıdan PTT üzerinden yapacağınız gönderilerde gerek alıcı gerek gönderici kolay bir şekilde gönderinin durumunu takip edebilmektedir.

Üstelik hizmetlerin e devlet üzerinden kullanılmasını olmasına rağmen herhangi bir şekilde üyelik gerektirmemesi bu konuda avantaj sağlamıştır. Sizler de online olarak oluşturulan uygulamaları kullanabilir ve PTT kayıtlı gönderi takibi yaparak gönder işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. e devlet üzerinden sunulan PTT kayıtlı gönderi takibi hizmetine ulaşmak isteyen kişiler aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*