RAPOR PARASI NE ZAMAN YATAR?


Bu tip durumlarda kişinin çalışamıyor olması doğrudan rapor parasının ödenmesini tekabül etmektedir. Çeşitli durumlarda oluşan ilgili iş kazaları ve diğer problemlerden ötürü rapor parası almak isteyen kişilerin herhangi bir sürede prim sahibi olmuş olması veya belli bir süre prim ödemiş olması şartı alınmamaktadır. Lakin bu durumda kişinin iş göremezlik ödeneği alabilmesi için muhakkak 3 aylık sigortalı olması gerekmektedir.

Ziraat bankasının uygulamış olduğu rapor parası düzenli olarak her ayın sekizinci ve on dördüncü gününde ziraat bankasına yatmaktadır. Durum hakkında kesin bilgi almak isteyen kişilerin Alo 170 hizmetinden yararlanarak gerekli T.C kimlik bilgilerini vermesi durumunda ücretin ne zaman yatacağı hakkında net bir bilgi sahibi olabilmeleri tamamen mümkündür. Kişilerin rapor tarihini bilmeleri ve bağlanacakları destek operatörüne eksiksiz bilgi vermesi gerekmektedir. Ki verilen bilgiye istinaden daha doğru cevap alabilmiş olasınız.

 

Rapor parası ile ilgili kişilerin mevzuatlara uygun bir şekilde işlem yapması gerekir. Bu sayede herhangi bir sorun olmayacağı gibi en kısa süre içerisinde rapor parası kişilere ödenmektedir. Rapor parasında işlemler dâhilinde herhangi bir gecikme olmadığı gibi olası bir sorunda rapor parası yatırılmamaktadır. Bu bakımdan başvurular çok önemlidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*