ŞAHIS ÖDEMELERİ SORGULAMA


Sivas ödemeleri kişilerin yapılan Sosyal Güvenlik Kurumu ödemelerinin kontrol edilmesi için oluşturulan bir uygulamadır. E devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kullanılan şahıs ödemeleri sorgulama hizmeti ile birlikte kişiler ödemeleri kontrol edebilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödeme yapılması gereken kişiler kuruma giderek sorgulama yapmak yerine e devlet üzerinden kullanıma sunulan şahıs ödemeleri sorgulama hizmetini kullanabilir. Böylece hem kolay bir şekilde bilgiye ulaşılabilir hem de resmi olarak durum takibi gerçekleştirilebilir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan şahıs ödemeleri sorgulama işlemlerinde kişilerin dikkat etmesi gereken tek nokta üyeliktir.

E devlet üyelik üzerinden çalışan bir sistem olduğu için şahıs ödemeleri sorgulama hizmetinde üyelik bilgileri istenecek. Kişilerin üyeliği varsa üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması ve ardından şahıs ödemeleri sorgulama işlemlerini tamamlanması gerekmektedir.

 

Üye olmayan kişiler için yapılması gereken tek işlem üyelik alınmasıdır. Üyelik alındıktan sonra belirtildiği gibi sisteme giriş yapılabilir ve kolay bir şekilde sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir. Şahıs ödemeleri sorgulama işlemleri sırasında kişilerin karşılaştığı hatalar için Sosyal Güvenlik Kurumu’na müracaat edilmelidir. Özellikle ödemelerde yaşanan hatalarda online olarak yapılabilen bir işlem bulunmadığından dolayı kişilerin mutlaka Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmesi ve dilekçe ibraz ederek durumu hakkında bilgilendirme yapması gerekmektedir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan şahıs ödemeleri sorgulama hizmetine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*