SGDP TESCİL KAYDI SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Destek Prim olarak bilinen SGDP kapsamında olan kişilerin bağ-kur’a birikmiş borçları gibi farklı durumları olabilmektedir. Kişilerin SGDP kapsamında tescil kaydı sorgulama işlemi yapabilmeleri için bir takım bilgileri eksiksiz girmesi gerekmektedir. SSK hizmetlerinin tamamen E devlet kapsamı altında çalışıyor olması sonucunda kişiler çok daha istikrarlı ve geniş biçimde sorgulama işlemleri yapabilmektedir. Ki kişilerin bu durumdan yararlanabilmesi için öncelikle E devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. SGDP borçları dahil olmak üzere bir çok işlemlerden yararlanabilmek için alınacak olan E devlet şifresi yeterli olacaktır.

Kişilerin SGDP tescil kaydı sorgulama işlemi yapabilmeleri için PTT’den almış oldukları E devlet şifresiyle birlikte https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu alanına giriş yapması gerekmektedir. Yapılacak olan giriş işleminden sonra kişilerin ilgili sayfa içerisinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” sekmesine tıklaması ve açılacak olan sayfa içerisinde e devlet sisteminin sizlerden talep edeceği 11 haneli T.C kimlik numarasını ve E devlet şifresini girmeniz gerekmektedir. Yapılacak olan giriş işlemlerinden sonra herhangi bir sorun yaşamadan SGDP tescil kaydı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

 

SGDP tescil kaydı sorgulama işlemleri için belirtilen adımların takip edilmesi yeterlidir. Online olarak yapılacak bu işlemler sayesinde sizler de kolay bir şekilde durum hakkında bilgi alabilirsiniz. SGDP tescil kaydı sorgulama işlemleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ve direk e devlet üzerinden işlemlerinizi yapamaya başlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*