SGK 4A BANKA VE ADRES DEĞİŞİKLİĞİ


SGK 4A banka ve adres değişikliği emekli maaşı alan kişiler için sunulan bir imkandır. Kişiler internet üzerinden işlemlerini yaparak, maaş için ihtiyaçlarını giderebilmektedir. SGK 4A banka ve adres değişikliği için kişilerin istediği bankayı tercih etmesi mümkündür. Bankaların sunduğu çeşitli promosyonlardan da bu şekilde yararlanmak mümkün olmaktadır. Promosyonlara göre SGK 4A banka ve adres değişikliği yapılması halinde kişiler ilgili avantajlardan da yararlanarak daha avantajlı bir duruma geçebilmektedir.

SGK 4A Banka ve Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

SGK 4A banka ve adres değişikliği işlemlerinde kişilerin belirtildiği gibi e devleti kullanması gerekir. E devlet üzerinden SGK tarafından sunulan SGK 4A banka ve adres değişikliği hizmetine 4A’ya bağlı olarak emekliye ayrılan ve maaşını değiştirmek isteyen kişiler, ekranda yer alan formu doldurarak işlemlerini tamamlayabilir.

 

SGK 4A banka ve adres değişikliği işlemleri https://www.turkiye.gov.tr/4a-banka-degisikligi üzerinden yapılır ve ücretli değildir. Bu bakımdan kişiler özgür ve ücretsiz olarak istediği banka ve adrese değişiklik yapabilmektedir. Bu konuda üstelik sadece e devlet üzerinden sunulan formun doldurulması yeterlidir. Form aracılığı ile yapılacak başvurularda kişilerin işlemleri sisteme işlenmekte ve bir sonraki maaş ödemesi, değişikliğe göre yapılmaktadır.

Değişiklik sonrasında sorun yaşayan kişilerin online olarak yapabileceği bir işlem olmadığından dolayı konuyla ilgili kurumlara müracaatta bulunması gerekmektedir. İlgili hizmetler sayesinde sorun da kolayca çözümlenebilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*