SGK 4A GÜN DÖKÜMÜ SORGULAMA


Kişilerin genel ihtiyaçlarından birisi olarak gün dökümü sorgulama işlemi tamamen E-devlet üzerinden sağlanabilmektedir. Resmi olarak yapabileceğiniz ana sorgulamalar içerisinde farklı platformlarda herhangi bir sorgulama yapılamayacaktır. Doğru bilgiye ulaşmak ve doğru dökümü elle tutulur şekilde almak için muhakkak E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir PTT üzerinden e-devlet şifresine sahip olabilirsiniz. E devlet SSK gün sorgulama işlemi yapmak için sırasıyla;

Aşama 1;  https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriş yaparak kimliği şimdi doğrula sekmesine tıklayarak, gerekli bilgilerin girişini sağlamanız gerekmektedir.

Aşama 2; Sistem sizlerden T.C kimlik numarası ve E-devlet şifresi isteyecektir. Almış olduğunuz E-devlet şifresiyle girişini sağlayabilirsiniz.

Aşama 3;  Sosyal Güvenlik Kurumu sekmesine giriş yaparak, 4A Hizmet Dökümü sekmesini tıklamanız yeterlidir.

Yukarıda belirtilmiş 3 aşama ile sadece E-devlet üzerinden giriş yaparak 4A gün dökümü sorgulama işlemlerinizi, doğru girilen bilgilerle sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Döküm üzerinde tüm geçmişinizi görebilir, verilen dokümanların çıktısını alabilmek için de sayfanın en üst alanında yer alan yazdır ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

4A Hizmet Dökümü Sorgulama

4A kapsamında çalışan sigortalı kişilerin hizmet dökümü hakkında bir çok belgelere ulaşabilmesi gündelik hayatta ciddi önemde yerini tutmuştur. Kişilerin sosyal hizmet bakımından daha iyi alana ulaşabilmesi açısından bir çok deyimleri incelemesi ve bu konuda ki bir çok haklarını sorgulayabilmesi en önemli prensipler arasında yer almaktadır. Kişilerin yeni işe başlamasından sonra ki sigorta başlangıcı olup, olmadığı kafalarında kalan en büyük kaygılardan birisidir.

Bu nedenle bunca tüm işlemleri tek çatı altında gerçekleştirebilmek ve bu bağlamda tüm haklarınızı garanti altına alabilmek için E-devlet sistemiyle 4A hizmet dökümü işlemleri yapabilirsiniz. Keza, bu işlemi yapacak kişilerin derhal E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Ki ilgili şifreye sahip olamayan kişilerin hiç bir şekilde sistemden yararlanabilmesi mümkün değildir.

Şifre işlemini halletmiş kişilerin ilgili https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu olan bağlantıya erişmeleri ve bu kulvarda istedikleri tüm bilgilere sahip olabilmeleri mümkün hale gelmiştir. Kişilerin bu sayfa içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” demeleri sonucunda karşıya çıkacak olan E-devlet bilgisi ve T.C kimlik bilgisinin peşinen girilmesi sonucunda tüm hizmet dökümleri incelenmiş olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*