SGK 4A HİZMET DÖKÜMÜ


Özel sektör dahil olmak üzere kamu dairesinde çalışan kişilerin  4A kapsamında yer alıyor olması sonucunda kişilerin bir takım dökümlere ihtiyaç duyması durumunda en hızlı biçimde yapılacak olan çalışmalara verilen isim E-devlet olarak bilinmektedir. Kişilerin her türlü dökümlere ulaşabilmesi ve buna bağlı olarak her türlü bilgileri sorgulayabilmesi için derhal hizmet bilgisi altında hizmet almaları gerekmektedir. E-devlet sistemi içerisinde tamamen ücretsiz olarak sağlanan ilgili platform tamamen kişiye özel olan şifre desteği ile çalışmaktadır. E-devlet şifresi olarak bilinen bu uygulamaya sahip olmayan kişilerin hiç bir şekilde hizmet bilgisinden yararlanabilmesi mümkün değildir. Bu sebeple PTT üzerinden cüzi miktar karşılığında E-devlet şifresi alacak olmanız her zaman işinizi görecektir.

 

SGK 4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Kişilerin 4A kapsamında hizmet bilgisi içerisinde döküm alabilmesi için https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu ilgili bağlantıya giriş yapmaları gerekmektedir. Giriş içerisinde karşınıza çıkacak olan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayarak, e-devletin sizlerden isteyeceği 11 haneli T.C kimlik numarası dahil olmak üzere E-devlet şifresini girmeniz koşulunda sisteme bağlanmış olacaksınız.

SGK konusunda belirtilen işlemlerini sizler de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu bakımdan sadece üyelik olması yeterli olduğundan dolayı kişiler hemen üyelik alarak işlemlerini yapabilir. Üyeliği bulunan kişiler ise direk belirtildiği üzere üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*