SGK 4A ON GÜNDEN AZ SÜRELİ EV HİZMETİ ÇALIŞAN KİŞİ SORGULAMA


Online olarak sunulan hizmetlerde kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilmesi ve işlemlerini sürdürebilmesi için gerekli alt yapı hazırlanmıştır. Evde temizlikçi olarak çalışan kişilerin çalışma süresine bağlı olarak yapılacak sigorta farklı olmaktadır. Bu bakımdan on günden az ve ya fazla olmak şartıyla sigorta türünün doğru bir şekilde yapılmalıdır. Bu konuda SGK 4A on günden az süreli ev hizmeti çalışan kişi sorgulama ile durum kontrolü de sağlanmalıdır.

SGK 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmeti Çalışan Kişi Sorgulama

SGK’da 4A’lı olarak bir evde on günden az çalışan bir kişinin durumunu sorgulaması için bu hizmeti kullanması gerekmektedir. SGK 4A on günden az süreli ev hizmeti çalışan kişi sorgulama adlandırılan ilgili hizmet sayesinde kişielr kontrolünü yapabileceği gibi bu konuda en önemli nokta iş veren takibinin yapılabilmesidir. İşveren tarafından sigorta ile ilgili işlemlerin düzenli yapılıp yapılmadığı, herhangi bir aksamanın olup olmadığı SGK 4A on günden az süreli ev hizmeti çalışan kişi sorgulama sayesinde öğrenilebilmektedir

 

SGK 4A on günden az süreli ev hizmeti çalışan kişi sorgulama yapmak isteyen kişiler bu konuda aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde bağlantı ile direk ilgili sayfaya erişim sağlayabilir ve üyelik girişi sonrasında SGK 4A on günden az süreli ev hizmeti çalışan kişi sorgulama yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*