SGK 4B BANKA VE ADRES DEĞİŞİKLİĞİ


4B’den emekli olan ve emekli maaşı alan kişielr, online olarak bu konuda işlem yapabilir. E devlet üzerinden sunulan SGK 4B banka ve adres değişikliği işlemleri ile birlikte maaşını başka bir yerden almaya başlayabilir. Yapılan değişiklik işlemimde tüm yetki ve seçim kişilere bırakılmıştır.

SGK 4B Banka ve Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

SGK 4B banka ve adres değişikliği yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e devlet üzerinden ilgili hizmet ekranına ulaşması gerekmektedir. Hizmet ekranında kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi adına üyelik girişi sonrasında form açılır ve formun doldurulması ile birlikte SGK 4B banka ve adres değişikliği işlemleri de tamamlanır.

Belirtilen şekilde isteyen herkes SGK 4B banka ve adres değişikliğini yapabilmektedir. 4B Bağkur sigortasını kapsayan bu işlemler diğer sigorta türleri için de geçerlidir. Bu noktada yapılması gereken işlem diğer sigorta türleri üzerinden yapılacak SGK banka ve adres değişikliği işlemlerinde o sigortada ait hizmetin seçilmesidir. Böylece SGK 4B banka ve adres değişikliği işlemlerinde olduğu gibi diğer sigortalar için de işlemler e devlet zerinden yapılarak kolay bir şekilde talep tamamlanabilir.

 

Online olarak yapılan işlemlerde kişilerin e devlet üyeliğinin olması yeterlidir. SGK 4B banka ve adres değişikliği için aşağıdaki bağlantı kullanılmalıdır: bağlantı ile birlikte e devlet üzerinden değişik işlemlerine başlanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*