SGK 4B EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ


4B sınıfında yer alan kişilerin emekli olmaları sonucunda olabilecek her türlü sorgulama işlemlerinden yararlanabilmeleri açısından muhakkak emekli aylık bilgisi sorgulama işlemlerinin sağlanması gerekmektedir. Kişiler olabilecek tüm bilgilere erişebilmek için E-devlet sistemini kullanacak olup, ilgili sistem içerisinde emeklilik hakkında olabilecek tüm bilgilere tek sayfa üzerinden ulaşabilecektir. BAĞ-KUR maaşları üzerinde yapılan her türlü değişiklikler, maaş zamları gibi durumlarında online bir biçimde ve tablo halinde öğrenilebilmesi E-devlet sistemi içerisinde mümkündür. Kişilerin bu işlemi yapabilmesi için derhal E-devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. Ki şifre bilgisi olmayan kişilerin  PTT’lerde şifre takdim edebilmesi mümkündür.

4b Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama

E-devlet şifresi ile birlikte 4B Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama işlemi yapabilmek için kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-bilgisi olan adrese giriş yapmaları gerekmektedir. Gelen sayfa içerisinde ki ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” olan adresine tıklamanız ve tekrar karşınıza çıkacak olan yeni ekran içerisinde de 11 haneli kimlik bilgilerinizi e-devlet şifresiyle beraber girecek olmanız sizin için yeterli bir durum olacaktır. Bu bağlamda tüm işlemlerinizi bu şekilde tamamlamış olacaksınız.

Üyelik konusunda sorun yaşayan kişiler için yeni bir seçenek olarak banka üyelikleri eklenmiştir. Bu sayede kişiler online bankacılık üyelikleri ile sisteme giriş yapma şansına sahiptir. Sizler de online olarak kolay bir şekilde sisteme giriş yapabilir ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Üstelik tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı kolaylık da sağlanmış durumdadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*