SGK 4B HİZMETLERİ


4B, Bağkur’un kısaltması olarak resmi sigorta mevzuatlarında kullanılmaktadır. 4B ile ilgili işlem yapmak isteyen kişilerin bu konuda e devlete başvuru yapması yeterlidir. E devlet üzerinden SGK 4B hizmetleri olarak geniş bir seçenek mevcuttur. Bu bakımdan kişiler SGK 4B hizmetleri arasından ihtiyaçlarına göre seçim yaparak direk sorgulama işlemlerini yapabilmektedir.

SGK 4B hizmetleri için seçim yapan kişilerin aynı zamanda e devlet üyelik girişi yapması da gerekir. Üyelik girişi yapmadan bilgi alınamaz.

SGK 4B Hizmetleri Sayfası

SGK 4B hizmetleri kişilerin kolay bir şekilde seçim yapabilmesi adına liste olarak sıralanmaktadır. E devlet üzerindeki SGK 4B hizmetleri şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü gibi SGK 4B hizmetleri hem çalışan hem de emekli olan kişiler için farklı hizmetleri içermektedir. Kişilerin hangi konuda bilgi almak istiyorsa, o hizmeti seçilmesinin ardından kişinin ilgili hizmet durumu ekranda yayınlanır. Yayınlanan bilgilerin incelememsi sonrasında ise kişilerin b konudaki ihtiyacı giderilmiştir.

SGK 4B hizmetlerine erişilmek isteyen kişielr bu konuda aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir. Bağlantı ile direk sayfaya erişim sağlayan kişiler, aynı hizmet erkanına ulaşacak ve seçim yaparak bilgi alabilecektir. SGK 4B hizmetlerinin tümü ücretsiz bir şekilde kullanılabilir durumdadır. Bu açıdan kişiler istediği hizmetten yararlanabileceği gibi birden fazla işlem de yapabilmektedir. E devlet SGK 4B hizmetlerinde herhangi bir limit getirilmemiştir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*