SGK 4B(BAĞKUR)GÜNLÜK KAZANÇ BEYANI GİRİŞİ


4B sigortasına dahil edilen kişiler günlük kazançlarını online olarak beyan edebilmektedir. Önceki yıllarda dilekçe ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmak durumunda kalan kişiler e devlet sisteminin kullanıma sunulması ile birlikte bu konuda büyük bir kolaylık yaşayarak işlemlerini online olarak yapabilmeye başlamıştır. E devlet üzerinden sorulan SGK 4B günlük kazanç beyanı girişi bölümünü kullanarak sizler de kazanç beyanına online olarak yapabilirsiniz.

E devlet üzerinden yapılacak bu işlemlerde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması adına üyelik sistemine geçilmiş ve üyelik girişi yapan kişilerin ek bir bilgi girmesine gerek kalmadan beyanını bildirmesi mümkün duruma getirilmiştir. Bu açıdan SGK 4B günlük kazanç beyanı girişi işlemlerini yapmak isteyenlerin ilk olarak üyelik girişi yapması gerekmektedir. Sistemlerin alan üyelik girişi bölümünden yararlanarak üyelik girişi yapan kişiler ardından beyan işlemlerine başlatabilir.

 

İnternet üzerinden yapılacak bayan işlemlerinde tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde görülmesi ve aynı dilekçede olduğu gibi tanımlamalarının yapılması gerekmektedir. Sorunsuz bir şekilde hazırlanacak form sayesinde kişilerin bayan işlemleri tamamlanmış olacaktır. Hizmeti internet üzerinden sunulması beyan edilecek olan sürülerin kısa olması bu konuda avantaj sağlamak ve kişilerin kurumun gitmeden işlemlerini internet üzerinden yapabilmesini sağlamaktadır. İlgili hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin üyeliği olması gerekirken üyeliği bulunmayan kişiler dahi çok kısa süre içerisinde üyelik alarak işlemlerini tamamlayabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*