SGK 4C BANKA DEĞİŞİKLİĞİ


Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden emekliye ayrılan kişilerin kendilerine bağlanan emekli maaşları her ay içerisinde düzenli olarak ödenmektedir. Maaşların alınması sırasında kişilerin seçim şansı olduğu için isteyen kişiler PTT’den isteyen kişiler ve bankalarda maaşlarını alabilmektedir.

Günümüzde kişiler çeşitli promosyonlardan yararlanmak amacıyla daha çok banka üzerinden maaşlarını almaktadır. Bu konuda değişiklik yapmak isteyen kişilerin SGK 4C banka değişikliği hizmetinden yararlanması yeterlidir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan SGK 4C banka değişikliği hizmetinde kişilerin işlemlerinin yapması ve bankasını değiştirmesi oldukça kolaydır.

SGK 4C Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

E devlet üzerinden yapılan bu işlemlerde ilk olarak kişilerin üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekir. Giriş yaptıktan sonra ise sistemde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmetlerinden SGK 4C banka değişikliği açıklaması gerekmektedir. Değişiklik formunun doldurulmasının ardından ise kişilerin yapması gereken tüm işlemleri tamamlanmış olacak ve değişiklik sistemi eklenecektir.

 

Yapılan değişiklik bir sonraki maaş için geçerli olacağından dolayı vatandaşların maaş ekmeğe giderken maaş almak istediği bankaya gitmesi yeterlidir. İlgili banka tarafından yapılacak maaş ödemeleri sayesinde kişiler ATM’ler üzerinden emekli maaşına alabilecektir. Konu ile ilgili ücretsiz bir şekilde değişikliği yapılabilir olması ve kişilerin internet üzerinden tercihlerini belirleyebilmesi büyük bir kolaylık sağladığı gibi emeklilerin işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve de mümkün hale getirmiştir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*