SGK 4C BİR AYLIK MAAŞ TERCİHİ


Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olan kişilerin emekli maaşlarını alabilmesi için tercihlerini yapabilmesi mümkündür. Emekli maaşı tercihlerinde kişilerin e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması gerekmektedir. Hizmetler aracılığı ile yapılacak seçimler sayesinde kişiler maaşlarını nasıl olacağını hangi bankadan alacağımız seçerek işlemlerinde tamamlayabilmektedir. SGK 4C bir aylık maaş tercihi gibi işlemlerde kişilerin sadece bir aylık değişiklik yapabilmesi dahi mümkündür. Özellikle tatil gibi özel durumlarda kişilerin bulunduğu bölgedeki imkânlar dahilinde maaş tercihini yapması için SGK 4C bir aylık maaş tercihi uygulamasında yer alan formu doldurmalıdır. Form aracılığı ile yapılacak değişiklikler hemen işleme alınacaktır.

SGK 4C Bir Aylık Maaş Tercihi Yapma

SGK 4C bir aylık maaş tercihi işlemlerini yapacak kişilerin e devlet üyelik girişi yapması zorunludur. Bu açıdan ilk olarak üyelik girişi yapılmalı ve ardından hizmet ekranına erişim sağlanmalıdır. Hizmet ekranında kişilerin zorlanmadan işlem yapılabilmesi adına basit bir form hazırlanmış ve kullanıma sunulmuştur. İlgili formunu kullanılması yeterli olduğu gibi kişilerin yaptığı değişiklikler bir sonraki maaşı için geçerli olacağı unutulmamalıdır. Bu takımdan zamanlamanın da iyi yapılması ve ihtiyaca göre işlemlerin sürdürülmesi gerekmektedir.

 

E devlet üzerinden yapılan işlemlerde herhangi bir ücret alınmadığı için kişiler ücretsiz bir şekilde işlemlerini tamamlama şansına sahiptir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan SGK 4C bir aylık maaş tercihi işlemlerini yapmak ve ilgili sayfaya ulaşmak isteyen kişiler aşağıda yer alan sorgulamak bağlantısını tıklayabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*