SGK 4C EMEKLİ AYLIK ÖDEME VE KESİNTİ BİLGİLERİ


Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden emekli olan vatandaşların çeşitli konularda bilgi alabilmesi adına e devlet hizmetleri oluşturulmuş ve Sosyal Güvenlik kayıt tarafından desteklenerek vatandaşların bilgi alması sağlanmıştır. E devlet üzerinden sunulan hizmetler arasında SGK 4C emekli aylık ödeme ve kesinti bilgileri sorgulama hizmeti de bulunmaktadır. İlgili hizmet 4C üzerinden emekli olan kişileri kapsamakta ve sadece belirtilen kişiler tarafından kullanılabilmektedir. SGK 4C emekli aylık ödeme ve kesinti bilgileri sorgulama sayfası resimdeki gibidir;

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin hizmet sayfasına giriş yaptığında üyelik girişi yapılması gerektiği belirtilir. Bu nokta da e devlet üyeliği olan kişilerin giriş bilgileri ile sisteme erişim sağlaması mümkünken üyeliği olmayan kişilerin ilk olarak üyelik alması gerekmektedir. Üyelik alındıktan sonra da sisteme giriş yapılarak aynı adımlar takip edilebilmektedir.

SGK 4C Emekli Aylık Ödeme ve Kesinti Bilgileri Sorgulama

Giriş işlemlerinin yapılmasının ardından kişilerin bilgi alabilmesi adına ekranda yayınlanan sonuç sayfasını incelemesi yeterli olacaktır. Ekranda yayınlanan bilgilerde kişilerin aldığı maaşlarının ödemeleri, maaşından yapılan kesintiler gibi tüm detaylar yer almaktadır.

Böylece kişiler özellikle kesinti konusunda maaşlarında ne kadarlık bir ücretin alındığını öğrenerek maaşları ile ilgili tam kontrol sağlayabilmektedir. Emekli kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması halinde sağlık ücretleri direkt maaşlarından kesildiği için çoğu zaman maaşlara kesinti uygulanmaktadır ve kişiler bu konuda bilgi almaya çalışmaktadır. SGK 4C emekli aylık Ödeme bilgilerini öğrenmek isteyen kişilerin aşağıdaki bağlantıya tıklaması yeterli olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*