SGK 4C TESCİL KAYDI


4C bünyesinde yer alan Emekli sandığı tescil sorgulaması yapacak olanlar ve tescil kaydı tespiti yapacak olanların muhakkak E-devlet sistemiyle çalışması gerekmektedir. Devlete ait olan ilgili sistem üzerinde tüm kurumlarla iş birliği kurabilmeniz mümkün olacağı gibi, şuan ki ihtiyacınız olan 4C tescil kaydı tespiti işlemini de aynı şekilde E-devlet üzerinden sağlayabilirsiniz.

4C Tescil Kaydı Tespiti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli sandığı ile ilgili bir çok dökümleri, işlemleri aynı sayfa içerisinde derleyebilmeniz ve topluca sorgulama yapabilmeniz de ilaveten mümkün olacaktır. Kişilerin bu konuda hizmet alabilmeleri için kesinlikle E-devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. E-devlet şifresine sahip olmayan kişiler hiç bir şekilde işlemlerden yararlanamayacağı gibi, ilgili şifreyi PTT üzerinden tahsil edebilmekte mümkün olacaktır.

 

Kişilerin E-devlet şifresi alması sonucunda direk 4C Tescil Kaydı Tespiti olarak bilinen https://www.turkiye.gov.tr/4c-tescil-kaydi sayfasına giriş yapması ve o kısımda yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” sekmesine tıklaması yeterli olacaktır. Tıklama sonrasında açılacak olan sayfa içerisinde sizlerden talep edilen 11 haneli vatandaşlık kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girecek olmanız ilgili tescil kaydı tespiti işlemi yapmanıza imkan sağlayacaktır.

E Devlet Üyelik Girişi

E devlet üyeliği bulunmayan kişilerin üyelik girişi yapamaması nedeniyle herhangi bir hizmetten yararlanması mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin himzetlerden yararlanabilmesi için ilk olarak üyelik işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Üyelik işlemleri yapıldıktan sonra himzetlerden yararlanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*